Chrudim získá posily z Pardubic i Baníku. Koželuh ale odešel do Zbrojovky a Vrána zůstává v Bohemians 1905

Trenérský triumvirát Radek Kronďák, Jindřich Tichai a Radek Pavlík již odšpuntoval dvouměsíční zimní přípravu Chrudimi, která jejím hráčům přinese tvrdou dřinu i osm zajímavých přípravných soubojů.

Chrudim získá posily z Pardubic i Baníku. Koželuh ale odešel do Zbrojovky a Vrána zůstává v Bohemians 1905

Ten první proběhne na zrekonstruované umělé trávě stadionu Emila Zátopka již tento pátek proti Opavě.

První zápas roku 2023 by se měl týkat 18 hráčů, kteří se trenérskému štábu hlásili na úvodním tréninku. S mužstvem se díky prodloužené zkoušce nadále připravují i záložník Baníku Ostrava Filip Sotorník a obránce Pardubic Jan Halász a momentálně to vypadá, že jaro stráví právě v chrudimských barvách.

Oproti podzimu naopak v kádru nefiguruje Michal Vrána, který zůstává v týmu Bohemians Praha 1905 a Josef Koželuh, jenž uspěl na testech ve Zbrojovce Brno a na jaře si tak zahraje pod Richardem Dostálkem FORTUNA:LIGU.

"Je příjemná změna, že zde máme prakticky nezměněný kádr a můžeme v klidu pokračovat v rozdělané práci," pochvaloval si na stránkách mfkchrudim.cz Radek Kronďák.

"Jsem rád, že se po operaci dali do kupy Lukáš Jančura a Filip Firbacher, druhého jmenovaného však na poslední chvíli skolila nemoc," informoval kouč aktuálně šestého celku tabulky, který vytěžil z úvodních šestnácti zápasů třiadvacet bodů.

Zbrojovka ve Vídni šokovala Austrii, Slovácko rozdrtilo Nizozemce, Baník přehrál Skalicu, ale přišel o Almásiho