Když na to budou mladí mít, tak budou hrát. Mají to ve svých nohách a hlavách, avizuje kouč jablonecké rezervy

Okolí jablonecké přehrady, areál v Břízkách i zázemí na Střelnici. Toť místa, kde se bude na jarní boje v ČFL připravovat rezerva Jablonce.

Když na to budou mladí mít, tak budou hrát. Mají to ve svých nohách a hlavách, avizuje kouč jablonecké rezervy

"Čeká nás osm týdnů přípravy a hned sedm přípravných utkání s dobrými soupeři, které nás náležitě prověří. Příprava bude náročná a já věřím, že budeme dobře připraveni na jarní část sezony, která pro nás začíná 4. března utkáním s Ústí nad Labem," připomněl na fkjablonec.cz kouč severočeského béčka Benjamin Vomáčka.

Pohyb v kádru je zatím minimální, nicméně v dalších dnech a týdnech přeci jen k něčemu dojde, což potvrdil i samotný šéf lavičky aktuálně třináctého týmu tabulky, který má na sestupové příčky náskok čtyř bodů.

"Z naší akademie jsme si přetáhli čtyři kluky z U-19. Nykrín a Werani už v kádru B-týmu byli, takže momentálně budeme mít v kádru z naší akademie šest dorostenců. Dveře jsou otevřené pro každého. Když na to budou mladí mít, tak budou hrát. Mají to ve svých nohách a hlavách. Jsem rád, že nám zůstávají i stěžejní hráči. V podstatě nastupujeme do přípravy v nezměněném kádru. Jsem rád, že se nám uzdravili i marodi a konkurence v mužstvu dál bude veliká. Nevylučuji však, že se k nám ještě jeden či dva kluci přijdou ukázat a třeba nás i posílí," nastínil Vomáčka.

Ten se vyjádřil k ambicím pro druhou polovinu ročníku. "Prvním naším cílem je samozřejmě záchrana ve třetí lize. Druhým cílem je přesun dorosteneckých kluků do dospělého fotbalu, tak aby se mladí s dospělým fotbalem trochu sžili a dokázali postupovat dál," uzavřel spolupracovník hrajícího kouče Jana Vošahlíka, jehož celek postupně narazí např. na Bohemians Praha, Slavii či Zbuzany.

Portugalské Algarve se netýká Hovorky ani Sirotníka. Ve slávistické výpravě však nechybí Halinský se Šmigou