Pokud má hráč podmínku, že musí hrát Ligu mistrů, já nemám zájem, přiznal šéf Liverpoolu Jurgen Klopp

Po nepovedeném začátku sezóny jsou Reds aktuálně na šestém místě Premier League se sedmibodovou ztrátou na čtvrtý Tottenham (s tím, že mají zápas k dobru). A “nejistá” pozice směrem k postupu do nejvýznamnější evropské pohárové soutěže ovlivňuje přestupové plány Liverpoolu.    

Pokud má hráč podmínku, že musí hrát Ligu mistrů, já nemám zájem, přiznal šéf Liverpoolu Jurgen Klopp

Šéf Liverpoolu Jurgen Klopp prohlásil, že nemá zájem o podpis těch hráčů, pro které je prioritou respektive nepřekročitelnou podmínkou postup klubu do Ligy mistrů. Reds aktuálně dohánějí ztrátu z úvodu sezony, kdy nasbírali pouhé dva body z devíti možných, a přestože jejich forma šla před přestávkou způsobenou mistrovstvím světa nahoru a svěřenci Jurgena Kloppa stáhli část deficitu, stále jsou šestí a na místo zaručující účast v Lize mistrů ztrácejí sedm bodů. Což znamená, že jejich pozice v TOP4 a kvalifikace do LM není rozhodně jistotou.

"První čtyřka je naším hlavním cílem. Patnáct bodů za vedoucím Arsenalem, nemůžete se ptát, jestli budeme mistři. V tuto chvíli nicméně máme stále dvě cesty do kvalifikace, a dokud tomu tak bude, vidím nás jako řádné uchazeče,” komentoval Klopp na tiskové konferenci před pondělním střetnutím s Aston Villou postavení Reds v tabulce. "Chci postoupit do Ligy mistrů a stoprocentně jsme jedním z uchazečů i v příštích letech. Na druhou stranu, pokud by hráč raději odešel do klubu, který je letos v Lize mistrů, ale příští rok možná ne, nejsem si jistý, jestli bych ho chtěl," dodal Klopp.

O německém kouči je přitom dlouhodobě známo, že dá hodně na psychologické nastavení svých svěřenců a v tomto směru s nimi významně pracuje. Liverpool je v zimní přestupové pauze spojován především s kandidáty do zálohy, kdy jeho vysněnými posilami jsou podle novinářů mladí středopolaři Enzo Fernandez z Benficy a Jude Bellingham z Dortmundu. Oba na sobě nicméně mají devíticifernou cenovku a je tak možné, že Liverpool - jehož majitelé jsou v procesu prodeje klubu - nebude mít dostatečné prostředky k realizaci transferů. Připravuje si Klopp těmito výroky k cestu, jak neúspěch vysvětlit fandům Reds?