Klopp povýší v klubové hierarchii. Tento krok má zaručit Liverpoolu návrat na vrchol

Liverpool nevykročil do této sezony správnou nohou a nelichotivá dosavadní šestá příčka je toho důkazem. Jak se z této „krize“ probrat, aby opět Reds mohli útočit na vrchol? Odpověď již možná známe.

Klopp povýší v klubové hierarchii. Tento krok má zaručit Liverpoolu návrat na vrchol

Když se nedaří, je potřeba něco změnit. Všeobecně se ví o tom, že je Jürgen Klopp jedním z nejlepších trenérů široko daleko, ale jeho kádr stárne. Dá se předpokládat, že jisté posty v týmu bude třeba obměnit.

V Liverpoolu dělá sportovního ředitele Julian Ward, přes nějž se řeší veškerá transferová aktivita klubu. Manažerům to ale občas svazuje ruce, protože si nemohou vybrat takové posily, které sami chtějí. A to by se minimálně u Reds mělo změnit.

Zdroj ESPN přišel s exkluzivní informací, že Ward na této pozici po sezoně z osobních důvodů skončí. Ke shánění nového sportovního ředitele asi nedojde, jelikož má být ve své roli povýšen právě Klopp, který si má řešit celou přestupovou aktivitu sám.

Liverpoolu se nevydařil vstup do této sezony, do které si německý manažer přál vstoupit s jedním zkušeným záložníkem navíc. Jeho návrh ovšem skrze vedení neprošel. Od příštího léta by to mělo být jiné.

Závěrem je třeba připomenout, že je mužstvo z Anfield Road na prodej. Fenway Sports Group (FSG), jež klub vlastní, se nachází na začátku procesu hledání nového majitele. ESPN chápe, že by převzetí mohlo trvat několik (dlouhých) měsíců. Klopp tedy dostane možnost se na nové pozici osvědčit.