De Jong, pokus číslo 2. Tentokrát má záložník s přestupem za ten Hagem na Old Trafford již odkývat!

Hlavní hity aktuálního výběru z nabídky v regálu “Záloha” jsou pro Manchester United buď nedostupné nebo nevhodné. Takže se Erik ten Hag znovu obrací na prověřeného hráče. A tentokrát by měl mít šanci uspět.

De Jong, pokus číslo 2. Tentokrát má záložník s přestupem za ten Hagem na Old Trafford již odkývat!

Manchester United se podle listu Manchester Evening News nevzdal snahy získat záložníka Barcelony Frenkieho de Jonga a znovu se pokusí holandský talent paběrkující na Nou Campu přetáhnout na sever Anglie. Erik ten Hag by svého bývalého svěřence rád využil k přestavbě své záložní řady, kde podle ten Hagova názoru jména jako McTominay, Fred nebo van de Beek nezaručují dostatečnou konkurenceschopnost směrem k anglické śpičce. United zároveň bývají spojováni třeba s Judem Bellinghamem, o toho je v tuto chvíli mnohem větší zájem a Rudí ďáblové tak podle všeho sázejí na dostupnější zboží.  

Tato sága přitom už má jednu sezónu za sebou, když v létě se podle The Athletic Barcelona a Manchester United už údajně dohodly na transferu Nizozemce za 85 milionů eur. Rudí ďáblové se však před šesti měsíci nedokázali s pětadvacetiletým bývalým záložníkem Ajaxu dohodnout na osobních podmínkách a tak z transferu sešlo. Napodruhé mají mít větší šanci, protože hráč neměl v úmyslu opustit Blaugranu, kterou označoval za svůj vysněný klub. Barcelona byla v létě ochotna de Jonga uvolnit, protože ten po přestupu úplně nenaplnil potenciál, na podzim se jeho pozice v očích Xaviho podle všeho zlepšila.

Na druhou stranu nicméně katalánský klub trápí finanční problémy a v rámci dostát pravidlům finanční Fair Play policy měla údajně požádat de Jonga aby si dobrovolně nechal snížit plat. Pokud se jí na tomto s hráčem nepodaří dohodnout, může být odchod z klubu La Ligy otázkou několika týdnů. Přičemž Barceloně a jejímu šéfovi se budou desítky milionů eur eventuálně hodit. Aktuálně se spekuluje o ceně někde okolo 60-70 milionů, s tím, že pokud by se zapojil i další zájemce (v zákulisí se spekuluje o Bayernu Mnichov), mohla by tato vystoupat ještě výše.