Bellingham za Haalandem? To by se pokladník pořádně prohnul, ale směřuje to k tomu

V kádru Citizens by se kromě Guardioly, na jehož adresu se několikrát pochvalně vyjadřoval, potkal i s Erlingem Haalandem, jenž do bleděmodré části Manchesteru zamířil z Borussie Dortmund v létě a rázem se stal oporou střílející gól za gólem. Nyní by se po stejné trase za svým někdejším spoluhráčem mohl vydat Bellingham.  

Bellingham za Haalandem? To by se pokladník pořádně prohnul, ale směřuje to k tomu

Udělat z Manchesteru City neporazitelnou mašinu na trofeje? To je podle všeho hlavní cíl vedení klubu v čele s Pepem Guardiolou, který by měl na Etihad Stadium podle goal.com vyjednávat o prodloužení smlouvy. I to je podle všeho jedním z hlavních es při námluvách s Judem Bellinghamem.

Přesunu anglického reprezentanta, který na sebe v tom nejlepším možném světle upoutal na světovém šampionátu v Kataru, zpět za kanál La Manche nahrává celá řada indicií.

„Manchester City vždy usiluje o top hráče, kterým Jude Bellingham je. Pep Guardiola se navíc v minulosti mnohokrát nechal slyšet, že se mu Bellingham líbí. V klubu by se na něj finanční prostředky určitě našly. Navíc projekt, který jsou hráči schopni nabídnout, se mu jistě bude zamlouvat,“ prozradil uznávaný sportovní novinář Peter O´Rourke.

Teprve devatenáctiletý středopolař má ve Vestfálsku smlouvu do června 2025. Specializovaný server transfermarkt odhaduje jeho cenu na 100 milionů eur, což z něj dělá nejhodnotnějšího hráče Bundesligy, ale Citizens by zcela jistě vyšel ještě dráž.

V letošním ročníku naskočil do 15 ligových klání, ve kterých dal tři branky a na další dvě nahrál. Jeho bilance v Kataru pak byla pět startů, ve kterých se podílel na dvou přesných zásazích (1+1).

Kromě Manchesteru City se o jeho služby uchází také Liverpool nebo Real Madrid.