Na Martina se na mexické půdě snesla zloba i za ignoraci produktivního miláčka národa Chicharita...

Končící trenér Mexika Gerardo "Tata" Martino se dočkal nepřívětivého přijetí od fanoušků při návratu z mistrovství světa v Kataru, jež pro Středoameričany skončilo už v základní skupině.

Na Martina se na mexické půdě snesla zloba i za ignoraci produktivního miláčka národa Chicharita...

Argentinský kouč si musel po příletu do Mexika společně se skupinou hráčů z domácí ligy vyslechnout výčitky a urážky.

O chaotickém přivítání Martina a části jeho svěřenců informoval například argentinský list La Nación, jenž z něj zveřejnil video. Na něm jsou slyšet výkřiky fanoušků "Přišel jsi nás okrást", "Ukaž obličej" či "To je kvůli tomu, že jsi nevzal Chicharita".

Velká část fanoušků nemohla Martinovi odpustit, že na MS nenominoval historicky nejlepšího střelce mexické reprezentace Javiera "Chicharita" Hernándeze.

Ofenzivní veterán s minulostí v Manchesteru United, Realu Madrid i Bayeru Leverkusen přitom nastřílel v posledních dvou sezonáchMLS úctyhodných 35 branek a formu měl.

Bývalý trenér Argentiny, Paraguaye či Barcelony převzal reprezentaci Mexika v roce 2019. V Kataru Martinovi svěřenci remizovali bez branek s Polskem, prohráli 0:2 s Argentinou a závěrečné vítězství 2:1 nad Saúdskou Arábií jim na postup ze skupiny C nestačilo. Šedesátiletému Martinovi vypršela smlouva a u týmu skončil.

MS v datech: Lloris posunoval hranice, Mbappé překonal Pelého a Kane dosáhl na tento anglický rekord...