S Chelsea se rozloučí držitel dvou titulů a nejlepší hráč sezony

Očekávaný, leč přesto pro mnohé fanoušky zdrcující krok. Záložník N’Golo Kanté ukončí na konci sezony své sedmileté působení v dresu Chelsea a bude si hledat nové angažmá.

S Chelsea se rozloučí držitel dvou titulů a nejlepší hráč sezony

Trenér Graham Potter převzal londýnský celek s jistou vizí. Hodlá budovat nový, mladý a dravý tým, což znamená, že se nějaké staré součástky budou muset vyměnit.

N’Golo Kanté sice není žádný veterán, je mu stále teprve 31 let, ale čím dál častější potíže se zraněním znamenají, že prakticky už jen zabírá místo v kádru. To nutilo lidi přemýšlet, až došlo k zasedání, ve kterém se rozhodlo. 

„Bylo rozhodnuto. N’Golo Kanté po této sezoně opustí Chelsea jako volný hráč,“ uveřejnil známý novinář Fabrizio Romano, který zároveň nevyloučil, že by se slavný francouzský reprezentant nemohl ještě v Premier League chvíli zdržet. Zájem by teoreticky mohl mít Newcastle či Manchester United.

Kanté v sezoně 2015/16 ovládl Premier League s Leicesterem City, na což zareagovala Chelsea a talentovaného fotbalistu z King Power Stadium vykoupila. N’Golo se nemusel dlouho zahřívat, prakticky ihned se jeho prezence na Stamford Bridge projevila a on svým vysokým pracovním nasazením Blues dopomohl k zisku titulu. Za svůj přínos byl oceněn vyznamenáním pro nejlepšího hráče sezony.

Své kvality N’Golo projevoval i ročníky následující. Vždy byl popisován jako hráč, který má dvoje plíce. Bohužel mu ani tato energetická zásoba nepomohla k tomu, aby se mu vyhýbala zranění, která se zejména v poslední době začala kupit.