Na západ Londýna, nebo na sever? O žádaného Gvardiola se přetahuje Chelsea s Tottenhamem

Lipsko si mne ruce, vynikající výkony na mistrovství světa v Kataru načechrávají cenu jejich obránce Jošky Gvardiola, když se na něj upírají zraky stále vice skautů největších velkoklubů. V čele pelotonu podle všeho stojí Chelsea s Tottenhamem a už jen přetahovaná mezi těmito dvěma kluby by mohla spustit pro Lipsko velmi zajímavou aukci.

Na západ Londýna, nebo na sever? O žádaného Gvardiola se přetahuje Chelsea s Tottenhamem

Až na osmdesát milionů eur by se podle webu Sportskeeda mohla vyšplhat cena chorvatského levého/středního Joska Gvardiola po jeho vynikajících výkonech na MS v Kataru, kde chorvatský reprezentant třeba získal ocenění pro muže zápasu, když Vatreni pomohl bezbrankovou remízu s Belgii zajistit si postup do osmifinále, kde se střetne s Japonci. Chorvati samozřejmě uspěli jako tým, ale dvacetiletý obránce na sebe svým bezchybnými výkony (spojenými vzhledem k jeho věku s obří perspektivou) soustředí značnou část pozornosti.

Této podle informací SportSkeedy nejvíc směrem k Gvardiolovi zatím nabízí duo manažerů anglické Premier League Graham Potter a Antonio Conte. Chelsea a Tottenham jsou v dlouhodobém procesu přestavby svých obran a Gvardiol byl podle anglických médií skauty obou klubů identifikován jako dostatečně kvalitní posila, která by se mohla okamžitě zařadit do základní sestavy a nahradit Chalobaha respektive Bena Daviese.

Jediným problémem pro oba londýnské kluby (zájem má mít údajně i Arsenal, poptávka je i v Itálii a Španělsku) je v tuto chvíli prudce rostoucí cena, kterou si zřejmě za hráč jeho domovský klub RB Lipsko řekne. Podle italského listu Corriere Dello Sport totiž Gvardiolovy výkon na mistrovství světa ještě navýšily jeho hodnotu a italský list tak aktuálně tvrdí, že RB Lipsko je připraveno od Chelsea a spol. požadovat sumu blížící se osmdesáti milionům eur. Což je horní spektrum toho co se aktuálně platí za obránce. Podaří se v této cenové hladině realizovat?