Asensio na čtvrtiny? O záložníka Realu s končící smlouvou se tahají hned čtyři anglické kluby

Agent Jorge Mendes se snaží rozvířit přestupové vody okolo svého klienta Marca Asensia. Šestadvacetiletému záložníkovi Realu Madrid, který je aktuálně s národním týmem v Kataru, končí v létě smlouva a zájemců o jeho podpis by mohlo být nemálo.

Asensio na čtvrtiny? O záložníka Realu s končící smlouvou se tahají hned čtyři anglické kluby

Hned čtyři týmy Premier League mají v tuto chvíli zájem podle španělského webu Mundo Deportivo o podpis kreativního křídelníka Realu Madrid Marca Asensia. Podle španělského tisku situace ohledně možného přesunu reprezentačního záložníka do Anglie sondovaly v posledních dnech Arsenal, Manchester United, Chelsea a Newcastle. Atraktivitu možného podpisu v tomto případě zvyšuje fakt, že hráči jehož transfermarkt.com oceňuje na pětadvacet milionů eur v létě končí smlouva a je tak možné jej v zimě získat se slevou nebo dokonce v létě zadarmo.

Zatím je jasné jen jedno. Asensio neobleče dres Barcelony. O “brousiče pravé lajny” měl totiž zájem i Xavi Hernandéz, možné stěhování do Katalánska však stávající svěřenec Carla Ancelottiho odmítl.  "Barcelona nepřipadá v úvahu. V Realu Madrid jsem šťastný. Cítím se velmi dobře, ale V budoucnu člověk nikdy neví,” dal pro web El Chiringuito sám Asensio najevo, že změna v rámci Španělska nepřichází v úvahu. Vzhledem k vytížení v Realu, kde letos z dvaceti zápasů v La Lize a Lize mistrů nastoupil pouze do devíti, přičemž v očích Ancelottiho mají přednost mladší křídelníci, není alternativa přesunu vyloučena.

Manchester United měl o záložníka zájem už v létě. Zástupci Red Devils měli údajně jednat na San Bernabeu, k dohodě ovšem nedošlo, respektive jednání se ani nedostala do pokročilé fáze. Podobně pochodila i Chelsea, kde Asensio podle  všeho byl zvažovaným jménem, ale klub se nakonec rozhodl dát přednost svým křídelníkům. Nově nyní do hry vstupují podle všeho vstupují Newcastle a Arsenal. Oba kluby jsou naboostovány” skvělým začátkem ročníku, když před pauzou okupovaly první respektive třetí příčku tabulky Premier League. Newcastle podle všeho po úspěchu s Brunem Guimaraesem dál hodlá lovit ve vodách kreativních záložníků střední generace, v Arsenalu má mít podle webu football.london velký zájem o podpis Asensia sportovní ředitel Edu, který hledá alternativy k vysoce vytěžovanému duu křídelníků Saka - Martinelli. Bude se Asensio stěhovat na ostrovy?