Hit příštího léta? O supertalentovaného Brazilce Endricka má zájem celá anglická TOP6 i Real s PSG

Sedm seniorských startů za Palmeiras, ve kterých nastřílel tři góly a u dalšího asistoval, stačilo šestnáctiletému Brazilci Endrickovi, aby ze sebe výhledově udělal možná nejžádanějšího hráče letního přestupového okna v roce 2024.

Hit příštího léta? O supertalentovaného Brazilce Endricka má zájem celá anglická TOP6 i Real s PSG

Generační talent. jaký tady nebyl od Neymara. píšou o šestnáctiletém útočníkovi Palmeira Endrickovi brazilská média. Hráč narozený v roce 2006, který oslaví sedmnáct let až v červenci, už pomohl svému klubu vyhrát Brasileiro a nyní přitahuje pozornost těch největších evropských klubů, včetně kompletní anglické TOP6. Podle football.london má být ohledně podpisu brazilského supertalentu v tuto chvíli nejdál Paris Saint-Germain a Chelsea.

Vzhledem k tomu, že šestnáctiletý hráč může podepsat přestupní lístky nejprve v letním transferovém okně v roce 2024 (smlouvu v Palmeiras má do roku 2025), jeho preference se do budoucnosti mohou změnit.

O což se pokouší řada anglických klubů a podle informací brazilského i britského tisku v kontaktu s Endrickem. respektive s jeho okolím. je nejen Chelsea. ale i oba kluby z Manchesteru a Liverpool. Jako stafáž projevující zájem o jeho podpis pak v tuto chvíli podle všeho ve frontě na hráče figurují i Arsenal s Tottenhamem.

Jediný oficiální pokus o podpis zatím podle všeho přišel francouzský klub. "Paris Saint-Germain je jediným klubem, který zahájil jednání s Palmeiras s oficiální nabídkou," citoval football.london hráčova otce. Chelsea nicméně zase měla Endricka a jeho rodiinu na návštěvě ve svém tréninkovém centru, kde Blues použili kapitána brazilské reprezentace Thiaga Silvu, aby Endrickovi “domluvil.”

Podle spekulací anglických médií by nicméně ještě do hry - zvlášť pokud Endrick vydrží s přestupem opravdu vyčkat ještě osmnáct měsíců - mohl do budoucna přijít s velkou nabídkou Newcastle, který je ve fázi proměny a jeho zdroje s novými majiteli jsou takříkajíc bezedné.