První posila Blues se pomalu vybarvuje. Na Stamford Bridge má namířeno nejlepší bundesligový střelec podzimu

Prověřený ofenzivní tahoun RB Lipsko i francouzského národního mužstva Christopher Nkunku by se měl v příštím roce stát hráčem Chelsea.

První posila Blues se pomalu vybarvuje. Na Stamford Bridge má namířeno nejlepší bundesligový střelec podzimu

Tvrdí to alespoň zdroj list Le 10 Sport, který uvádí, že obě strany už se v předešlých dnech dohodly na veškerých detailech.

Forvard, který kvůli zranění přišel o právě probíhající mistrovství světa v Kataru, se londýnským Blues upíše od 1. července 2023.

To vše navzdory tomu, že má pětadvacetiletý útočník s kořeny v Kongu na současné adrese platný kontrakt až do léta 2026.

Britský obr totiž kvůli tomu aktivuje jeho klauzuli o uvolnění, což znamená, že za objekt svého zájmu vysází na německý stůl 51,9 milionů liber.

Oproti údajům ze serveru transfermarkt.com, které v jeho případě uvádí tržní hodnotu 70 milionů liber, je to ale pořád dobrá částka.

A protestovat ani příliš nemusí německé vedení. Tři a půl roku zpět si totiž svou současnou oporu pořídili jen za 10 milionů liber.

Od té doby, co klub převzal Todd Boehly, se v modré části Londýna, vydatně utrácí. Jen v létě 2022 padlo na posily 270 milionů liber a příští léto půjde pravděpodobně čekat něco podobného.

Zkušenostmi z Paris Saint-Germain oplývající spoluhráč Wernera, André Silvy či Poulsena, jenž momentálně vládne bundesligovým střelcům, působí v nejvyšší německé soutěži čtvrtým rokem a dosud se mu v ní podařilo udeřit třiačtyřicetkrát.

Camavinga byl terčem rasistických i urážlivých komentářů, nejlepší střelec bundesligy se ho ale zastal...