18 měsíců ve Slavii, 18 měsíců v Turíně a pak hurá na San Siro? Zima údajně padl do oka milánského Piolimu

Byť je jednadvacetiletý stoper české reprezentace David Zima v FC Turín teprve nějakých patnáct šestnáct měsíců, známý italský server calciomercatoweb.it už spekuluje o jeho možné brzké změně dresu, který by se převlékal výhradně v rámci Serie A.

18 měsíců ve Slavii, 18 měsíců v Turíně a pak hurá na San Siro? Zima údajně padl do oka milánského Piolimu

Exslávista, jenž má pořád vše před sebou, měl padnout do oka Stefanovi Piolimu, jenž vidí v mladém defenzivním specialistovi nejen perspektivní, ale i docela levné zboží.

Trenérský štáb Rossoneri baví i jeho univerzálnost. 190 centimetrů vysoký mladík, jenž na nejvyšší úrovni začínal v Sigmě Olomouc, je schopný hrát jak ve středu, tak na pravé straně obrany.

A to šéfovi Ibrahimoviče, Girouda či Origiho jednoznačně voní. Od léta totiž v Serii A dostalo šanci hned deset různých zadáků a jestli je v zadní linii AC něco stálého, obrana to není.

Zima, který dorazil do turínských struktur loni v létě, však nepatří k nepostradatelným článkům sestavy chorvatksého stratéga Ivana Juriče a možná i proto případný zájem ze slovutného San Sira překvapí.

V debutové sezoně se zastavil na 20 startech a 1309 odehraných ligových minutách, v nynějším ročníku šel zatím do akce pětkrát a dohromady strávil na hřištích 140 minut čistého času, s tím, že v Coppa Italia už se mu v říjnu podařilo také skórovat.

Smlouvu s nyní devátým týmem tabulky má až do roku 2025 a jeho současná tržní cena by se mohla pohybovat okolo 10 milionů eur, což je více, než za kolik přicházel na Apeninský poloostrov z Edenu (to bylo necelých šest milionů eur).

Rossoneri by se pak mohli v rámci výměny a ve snaze srazit výslednou cenu rozhodnout poslat do Turína nějakou mladou krev.

Sparta plánuje lovit v Rumunsku. Zlepšit ofenzivu má toto 21leté křídlo