Sparta plánuje lovit v Rumunsku. Zlepšit ofenzivu má toto 21leté křídlo

Sparta bude i nadále pokračovat v renovaci, kterou započala pod dánským trenérem Brianem Priskem. Nově se na radaru pražského celku objevilo jedenadvacetileté křídlo Claudiu Petrila.

Sparta plánuje lovit v Rumunsku. Zlepšit ofenzivu má toto 21leté křídlo

Dle rumunského webu ProSport, který se také prezentuje jako zdroj celé informace, se má Sparta již v zimním přestupovém období ucházet o podpis nadějného ofenzivního fotbalisty Claudiu Petrila, který je od listopadu roku 2018 kmenovým hráčem týmu CFR Kluž.

Z Claudia se během této doby stal poměrně univerzální hráč, který svou pozici ustálil převážně na levém křídle. Dokáže ovšem zahrát i na hrotu, pravém křídle a párkrát byl využit i jako ofenzivní záložník. Z celkových 94 startů za Kluž si připsal 13 gólů a 6 asistencí.

Web ProSport uvádí, že je pražská Sparta momentálně vedoucím zájemcem o hráčovy služby. Podotýká ovšem, že aktuálně třetí celek rumunské SuperLigy očekává vícero nabídek, které mají přijít jak z Turecka, tak dokonce i Španělska. Konkrétní jména týmů ovšem neuvedl.

Claudiu Petrila oslaví 7. listopadu dvaadvacáté narozeniny. Do Česka může přijít za částku v celkové výši 2,5 milionů eur (přibližně 61,5 milionů korun) a připravený pro něho bude plat 30 tisíc eur měsíčně (735 tisíc korun).