Staré pušky Barcelony za velkou louži? Inter Miami lákají zkušenosti, o které už Katalánci nestojí

Španělský list Marca nastínil možnou budoucnost dvou reprezentačních obránců působících aktuálně na Camp Nou. Dlouholeté opory Barcelony Gerrard Piqué a Jordi Alba by se mohly již v zimě přesunout za velkou louži, kde si jejich zkušenosti v kabině umí představit Inter Miami.

Staré pušky Barcelony za velkou louži? Inter Miami lákají zkušenosti, o které už Katalánci nestojí

Severoamerická MLS je pověstná tím, že loví vysloužilé hráče z Evropy a snaží se s jejich pomocí svou soutěž zatraktivnit. Tentokrát by mohla volba padnout na dvojici, o kterou již Katalánci příliš nestojí a jejich jména se pravidelně objevují na seznamu zboží, které má být v dohledné době prodáno.

Piqué i Alba byli v poslední dekádě velkými oporami týmu, ale věku neporučí ani oni. Tamní kouč Xavi postupně obměňuje kádr a chce vsázet na čerstvé tváře, což nahrává do karet možnosti, že by skutečně mohli vyslyšet volání z MLS.

Stali by se tak součástí zajímavé společnosti velkých jmen, která do Ameriky zamířila. Početná je i enkláva někdejších hvězd Barcelony, která v MLS působila v minulosti. Za zmínění stojí určitě Dani Alves, Carles Puyol nebo Javier Mascherano.

Katalánský obr si od jejich uvolnění slibuje prostor pro nové opory, ale právě i zisk finančních prostředků na realizaci dalších nákupů. Inter Miami se netají plány získávat cenné trofeje a Piqué s Albou by k tomu mohli dopomoci. Na nové adrese by se navíc dočkali pravidelného herního vytížení, což jim na Camp Nou nikdo slíbit nemůže.