Dočká se De Gea na Old Trafford další důvěry? Jednání váznou a navíc se již hlásí první pokušitel

Budoucnost španělského reprezentačního brankáře zatím vypadá velmi nejasně a nadcházející měsíce by mohly znamenat další významný milník v jeho kariéře. Jednatřicetiletý David De Gea vstoupil do posledního roku své smlouvy na Old Trafford a zatím se o jejím prodloužení nezačalo jednat. Toho by mohli využít případní pokušitelé a jeden se již zřetelně hlásí o jeho služby.

Dočká se De Gea na Old Trafford další důvěry? Jednání váznou a navíc se již hlásí první pokušitel

Podle zpravodajského kanálu Fichajes chce Valencia využít nejasné budoucnosti brankáře a přivést jej zpět do La Ligy. Rudí ďáblové zatím i nadále vsází na jeho schopnosti, ale Erik ten Hag zatím nedal jasně najevo, zda s ním počítá i do dalších sezóny. De Gea si naposledy připsal čisté konto v Evropské lize ve vítězném zápase proti Tiraspolu.

Hlavním problémem může být trochu jiná vize, kterou nizozemský stratég od své týmové jedničky vyžaduje. Ten Hag prý gólmanovi vštěpuje, že by měl více dirigovat rozehrávky zezadu a být k dispozici defenzivní řadě. Taktéž po něm vyžaduje, aby zlepšil své dlouhé odkopy, které by měly být adresné.

Trenér Manchesteru United by tak stále nemusel být přesvědčen, že je De Gea to pravé ořechové pro jeho strategii. Již v létě bylo několik jmen spojováno s přesunem na Old Traffod a Fichajes připomíná, že horkými kandidáty na jeho post mají být Diogo Costa z FC Porto nebo Jan Oblak z Atlétika Madrid. Jedničkou Valencie je aktuálně Giorgi Mamardashvili, který se prezentuje zajímavými výkony, ale vedení klubu chce zvýšit konkurenci v kabině a zkušenosti, které De Gea má, by přivítalo s otevřenou náručí.