Dobře si udělal, že jsi odešel, posmívají  se Lewandowskému po vypadnutí Barcelony z Ligy mistrů fanoušci Bayernu Mnichov

O tom, že odchod polského kanonýra z mnichovské Allianz Areny nebyl jen snahou jednoho z nejlepších střelců evropského fotbalu poslední dekády vyzkoušet další velkou soutěž si v létě cvrlikali vrabci po celém Bavorsku. Nyní přišel další střípek důkazu.  

Dobře si udělal, že jsi odešel, posmívají  se Lewandowskému po vypadnutí Barcelony z Ligy mistrů fanoušci Bayernu Mnichov

Fandové Bayernu se po porážce 3:0, kterou jejich tým uštědřil ve středu na Nou Campu Barceloně začali na sociálních sítích posmívat své bývalé ikoně Robertu Lewandowskému, že na jaře o největší trofeje rozhodně bojovat nebude. Katalánci totiž po ostudě s Bayernem (a při neúspěchu Plzně na San Siru, kde tato prohrála s Interem) totiž už po pátém zápase vědí, že nepostoupí do vyřazovacích bojů nejvyšší evropské soutěže.

A ironie se sarkasmem se neomezovala jen na fandy. „Kdy myslíte, že Lewy začne litovat svého odchodu?" položil otázku s jasným podtextem na Twitteru Nick Salihamidžič, fotbalista juniorky Bayernu a syn sportovního ředitele klubu Hasana Salihamidžiče. Ten v létě vyjednával s polským útočníkem o jeho setrvání v kádru Juliana Nagelsmanna a byť navenek všichni hlásali, kterak se legenda Bayernu loučí po dlouhé úspěšné spolupráci v dobrém, v neoficiálních informacích byl mnohem silnější tón, podle kterého si Lewandowski odchod vydupal takříkajíc přes mrtvoly. 

Naopak velmi zklamaný Lewandowski - který se po podzimu loučí s Ligou mistrů poprvé po jedenácti letech (kdy nezvládl postoupit s Dortmundem) se měl podle informací deníku Bild po prohře chovat velmi profesionálně a byl po zápase v šatně pozdravit bývalé spoluhráče. „Prošel naší šatnou a trochu jsme si popovídali. Ale do debat jsme se příliš nepouštěli," řekl pro Bild jeden z zdrojů z kabiny bavorského velkoklubu. „Vždycky je příjemné ho znovu vidět. Je jasné, že s ním sympatizujete, když víte, jaké jsou ambice Lewyho a Barcelony," dodal pak diplomatický záložník Bavorů Thomas Müller.