Nepřekvapuje mě jak Lewa v LaLize září, tvrdí madridský Alaba. Zlatý míč chce ale pro Benzemu

Po sedmi zápasech v La Lize vede Lewandowski s devíti góly závod o nejlepšího střelce nejvyšší španělské soutěže a zároveň zařídill dvě asistence pro své spoluhráče. Ještě dva měsíce nazad, přitom existovali skepticií, kteří si mysleli, že Robert Lewandowski může mít problém přenést svou produktivitu z Německa do Španělska.  

Nepřekvapuje mě jak Lewa v LaLize září, tvrdí madridský Alaba. Zlatý míč chce ale pro Benzemu

David Alaba mezi pochybující nikdy nepatřil. "U Lewyho mě to nepřekvapuje. Znám ho velmi dobře ještě z dob svého působení v Mnichově. To, co předvádí ve Španělsku, jsem měl možnost zažít na vlastní kůži po celá léta v Bavorsku. Je to jeden z nejlepších útočníků na světě, což v průběhu let opakovaně dokazoval a letos to dokazuje znovu," prohlásil Alaba v rozhovoru pro klubový magazín Realu. Tam je Barca rostoucím tématem. Real se s ní totiž za deset dní utká v El Clasicu. A Alaba věří, že zná recept na ubránění svého bývalého parťáka.

Podle španělských expertů nadějím Alaby a Realu nahrává skutečnost, že Lewandowski je velmi produktivní v zápasech proti slabším týmům, na nejvyšší úrovni ale zatím v dresu Barcy zatím střelecky mlčí. Důkaz přináší Liga mistrů, kde Lewandowski zatím nedokázal skórovat ve dvou největších zápasech Barcelony v této sezoně proti Interu a Bayernu Mnichov.

Pro Real má zápas s Barcelonou, se kterou v tuto chvíli úřadující španělský mistr sdílí čelo La Ligy se stejným bodovým ziskem (Barcelona je první na skóre) důležitý i z jiné perspektivy. Právě Robert Lewandowski je jeden z hlavních konkurentů Karima Benzemy z Realu na letošní zisk Zlatého míče. A Alaba by rád ubráněním právě Lewy pomohl Benzemovi k jeho zisku. "Ani si nemyslím, že je to otázka. Když se podíváte na minulou sezonu, to, co dokázal, je opravdu neuvěřitelné. Jsem opravdu vděčný, že jsem to mohl zažít, že jsem byl jeho součástí a že jsem ho viděl pracovat každý den," komentuje Alaba svého aktuálního spoluhráče pro magazín Realu Madrid.