Real plánuje lovit v City. Nejprve Cancela, poté si půjde i pro Haalanda

Skvělé výkony na začátku sezóny, kdy v sedmi zápasech Premier League nastřílel jedenáct gólů, obnovily zájem Realu Madrid o útočníka Manchesteru City Erlinga Haalanda. A na San Bernabeu už spřádají plány, jak si jej z kádru Pepa Guardioly výhledově přivést.  

Real plánuje lovit v City. Nejprve Cancela, poté si půjde i pro Haalanda

"Madrid útočí na City" zní titulek textu ve španělském deníku AS, který popisuje plán Realu, jak za Pyrenejemi angažovat dvě superhvězdy aktuálně hrající za kanálem La Manche. Florentino Peréz jako hlavní architekt přestupové politiky královského klubu si je podle novinářů z AS vědom, jak komplikovaný úkol před ním stojí a tak celou operaci dopředu rozplánoval na dvě kola.

Nejprve tak podle informací AS chtějí Španělé získat Joaa Cancela. Real vede kvality portugalské hvězdy v patrnosti už od jeho působení ve Valencii a úřadující vítězové Ligy mistrů plánují příští léto přestup, zřejmě v rámci "operace s maximálními náklady 40 až 50 milionů eur." Protože za elitního defenzivního fotbalistu se jedná o relativně nízkou sumu (jakkoliv při současných turbulencích okolo britské měny to může být z perspektivy City relativní), Real podle všeho počítá s tím, že sám hráč bude stěhování nakloněn a na přestup bude sám tlačit.

O rok později by se pak chtěli na San Bernabeu pokusit přetáhnout Erlinga Haalanda. Norský stroj na góly navštívil Real v rámci svého evropského turné, když si vybíral svůj další klub, než se rozhodl pro City. Haaland nechtěl konkurovat Karimu Benzemovi, ale v roce 2024 by místo v základní sestavě patřilo výhradně jemu. Real zároveň ví, že po dvou sezonách v City vstoupí v platnost klauzule v hodnotě 180 milionů eur. Real si i takovou sumu může podle AS dovolit, protože prý má "díky dobrému hospodaření" aktuálně k dispozici nastřádaných 425 milionů eur.