V kabině ani na hřišti žádný problém není, na hrotu bychom ale asi potřebovali Lewandowského, přiznává Krob

Čtyři prohry za sebou a to vše při skóre 0:7. Jablonci se v posledních týdnech opravdu nedaří a nic na tom nedokázalo změnit ani nedávné podještědské derby, ve kterém na stadionu U Nisy podlehl domácímu Slovanu dvougólovým rozdílem.

V kabině ani na hřišti žádný problém není, na hrotu bychom ale asi potřebovali Lewandowského, přiznává Krob

Podle druhého nejstaršího muže severočeské kabiny Jana Kroba je to teď na Střelnici špatné a nynější nálada připomíná dlouho sérii bez vítězství, kterou zažil na startu svého severočeského angažmá David Horejš.

"Je to pro nás strašně těžké, protože kdybychom hráli čtyřikrát špatně, tak bude někde chyba. Jenže dá se říct, že v těch čtyřech zápasech jsme byli herně lepší. O víkendu to asi všechno vyústilo. Takový zápas jsme v Liberci dlouho nezahráli. Jen první poločas jsme si tu vytvořili tři čtyři stoprocentní šance. Hrajeme, ale gól nedáme. Leží na nás nějaká střelecká deka. Bohužel se nám nedaří dělat body. Čtyři zápasy prohrát, to se nemůže stát takovému mančaftu jako je Jablonec. Jsme za to zodpovědní my starší hráči v kabině. Děláme pro to maximum, ale zatím to nepřináší ten úspěch," smutnil v interview pro fkjablonec.cz bývalý krajní bek Sparty či Teplic.

Krobovi se navíc sport nedaří hodit úplně za hlavu ani doma. "Není to jednoduché a spíš to odnáší rodina. Když se nedaří v práci, nejdete s dobrou náladou ani domů. Je to strašně těžké a psychicky na hlavu. Zas na druhou stranu, když mi bylo 22, tak jsem to zas tak nebral. Teď už jsem jeden z nejstarších v kabině a tu zodpovědnost beru už na sebe," připustil kolega Heidenreicha, Polidara, Martince a spol.

Nepomohlo by například nějaké společné sezení, na němž by si mohla kabina vyříkat určité věci? "Opít se rozhodně nechodíme, ale společnou akci jsme měli a tu děláme pravidelně. V kabině ani na hřišti ale žádný problém není. Prostě máme problém ve vápnech soupeře, kde to nedokážeme zúročit. Navíc pak dostaneme takhle zbytečné góly," pomohl si klasickým sportovním klišé Krob, jenž přitom moc dobře ví, že je profesionální sport o detailech, selháních i chybách a ten horší celek je zkrátka nucen je udělat.

Jak by se měla střelecká smůla protrhnout? Přeci jen je v kádru například nový člen Klubu ligových legend, nejlepší střelec v historii domácího poháru i aspirant na vstup do Klubu ligových kanonýrů Jan Chramosta...

"My bychom potřebovali na hrotu asi nějakého Lewandowského, který by to tam uklidil. Ale tím to nechci samozřejmě házet na útočníky. My dostáváme góly vzadu a oni mají dávat braky vepředu. Jsme jeden mančaft, my jsme tam ty góly nedotlačili a společně jsme góly dostali. Musíme si s tím poradit a v příštím zápase to zlepšit," doplnil velezkušený zadák, jehož mužstvo se za pár dní postaví před vlastním publikem jihočeskému Dynamu, což bude pikantní zejména pro domácího trenéra.

Vitík s Kovářem ještě nejsou na velký fotbal připravení. Pozice Priskeho? Já bych začal čistkou v kádru, říká Pulpit o Spartě