Generálka na Plzeň skončila fiaskem. Jablonec doma nestačil na Vyškov a v poháru končí

Jablonec má opět z ostudy kabát. Po prohraném utkání s posledními Pardubicemi přišla další potupa. Tentokrát doma v poháru proti druholigovému Vyškovu podlehl 0:1.

Severočeši si chtěli spravit chuť po posledním nepovedeném ligovém utkání, v němž nestačili na Pardubice, které tak konečně přetrhly svou dlouhou sérii bez výhry. Náprava mohla přijít v úterý večer proti Vyškovu, jenž se ovšem na zkušený celek z Fortuna ligy dobře připravil.

Papírově slabší družina, navíc ve venkovním prostředí, vsadila na skálopevnou obranu. Jablonec jen marně hledal cestu, jak se dostat do vápna soupeře, a když už ji našel, ztroskotal na mladém brankáři Kinským. Ten pokryl například dvě Sejkovy slibné příležitosti v první půli a svému mužstvu dodal potřebnou naději.

Gólový zlom přišel až v 86. minutě, co se do pokutového území řítil Alégué. Toho smolně podrazil brankář domácích Richter a zapříčinil tak pokutový kop. K němu se postavil střídající Vintr a svému celku zajistil zázračné vedení, které si Vyškov až do konce zápasu pohlídal.

Jablonec nejenže v poháru končí poměrně brzy, ale navíc si rozhodně nespravil chuť před ostrou prověrkou s lídrem tabulky z Plzně, s nímž se střetne v neděli 16. října od 16 hodin.