Důvod nespokojenosti Mbappého v Paříži? Vedle Neymara i chybějící trojice spoluhráčů. Silva, Lewa a slovenský reprezentant

Slíbené pravomoce, jejichž “udělením” vedení Paris Saint-Germain v létě přesvědčilo Kyliana Mbappého k odmítnutí nabídek z Realu Madrid a naopak prodloužení smlouvy v Paříži jsou podle všeho významným dílkem v aktuální nespokojenosti (a návazné snaze Paříž opustit) ze strany hvězdného útočníka.  

Důvod nespokojenosti Mbappého v Paříži? Vedle Neymara i chybějící trojice spoluhráčů. Silva, Lewa a slovenský reprezentant

Kylian Mbappé má mít nárok podle smlouvy nárok mluvit do toho, které hráč bude mít po svém boku. Podle francouzského magazínu Get French Football News, jež se odvolává na novináře Romaina Molinu Mbappé vytipoval před letošním ročníkem jako své transferové cíle Roberta Lewandowského, Bernarda Silvu a Milana Škriniara. A skutečnost, že ani jeden ze jmenovaných aktuálně dres PSG neobléká je podle Moliny jedním z hlavních důvodů, proč Mbappé v Parku princů šíří nespokojenost a chce klub opustit.

V podstatě se jednalo o velký neúspěch. PSG jako možná nejbohatší klub světa měl od své hlavní hvězdy tři požadavky na příchody, ani jeden se ale nepodařilo zrealizovat. Lewandowski si po konci kontraktu v Bayernu Mnichov podle očekávání vybral Barcelonu, záložník Manchesteru City Bernardo Silva podle všeho v létě možnost odchodu ze severu Anglie ani neuvažoval a stejně se jako jeho další destinace eventuálně očekává právě Barcelona, nejblíže bylo PSG v naplňovaní Mbappého přání u Milana Škriniara. Tam ale nabídka 50 milionů eur směrem k Interu Milán byla podle Moliny o dvacet milionů nižší, než si na San Siru představovali.

Absence těchto tří hráčů v kádru Saint-Germain je podle Get French Football News jednou z hlavních příčin nespokojenosti Mbappého už tak krátce po začátku nové sezóny a pár měsíců po podpisu nového kontraktu. Druhým důvodem má být rozkol v kabině a Mbappého nelibost směrem k hernímu prostoru, který dostávají jeho spoluhráči v útoku, a to především Neymar. Podle dalších informací francouzských médií má nicméně být vedení PSG minimálně v tomto bodu Mbappému připraveno ustoupit a Neymara se v následujicích přestupových období zbavit. Přivede mu i Škriniara?