Mbappé začíná úřadovat. Tyto tři spoluhráče chce definitivně vyhnat z Parku princů...

Že možná největší hvězda současného světového fotbalu Kylian Mbappé prodloužil smlouvu s Paris Saint-Germain (vedle supertučné finanční kompenzace) i za možnost mluvit do sportovní skladby týmu se vědělo. Nyní třiadvacetiletý útočník začal opravdu úřadovat.  

Mbappé začíná úřadovat. Tyto tři spoluhráče chce definitivně vyhnat z Parku princů...

Nechce v Paříži Neymara, spekulují francouzské noviny s tím, že Kylian Mbappé byl hlavní hybnou silou za letními spekulacemi podle které vedení Paris Saint-Germain nabídlo brazilského útočníka do Anglie, Španělska a Itálie. Nyní se objevují další nové informace, které naznačují, že Neymar není jediný, koho by Mbappé v létě z klubu vytlačil. Útočník PSG prý učinil zásadní sportovní rozhodnutí o odchodu Andera Herrery, Maura Icardiho a Juliana Draxlera.

Pařížané tak podle všeho naplno začínají pociťovat, jaká privilegia Mbappému do smlouvy - aby jej odklonili od přestupu do Realu Madrid - dali. Podle deníku Le10Sport museli Pařížané pro svého hvězdného útočníka akceptovat řadu klauzulí ve smlouvě, které zahrnovaly odchody z hráčského kádru. Možnost mluvit do sportovních/přestupových rozhodnutí klubu tak byla jedna z podmínek prodloužení Mbappého smlouvy.

Podle francouzského listu je hlavním důvodem výběru výše zmíněných čtyřech jmen je údajné napětí, které mezi Mbappém na jedné straně a Neymarem, Draxlerem, Herrerou a Icardim, vzniklo. Další zprávy tvrdí, že si v šatně nerozumějí. Všechny tři nová jména jsou aktuálně na hostování, Herrera byl přesunut na hostování do klubu Athletic, přičemž Španěl nyní působí ve své rodné zemi. Icardi byl rovněž zapůjčen a tento hvězdný útočník nyní hraje v Turecku za Galatasaray. Klub z francouzského hlavního města si také vypůjčil Juliana Draxlera, který nyní hraje za portugalskou Benficu. Už za těmito rozhodnutími měl stát Mbappé, nyní podle všeho půjde o krok dál a spoluhráče definitivně “prodá.”