Mbappé strčil Messiho i Ronalda do kapsy! Má jednoznačně nejlepší příjem a ročně si vydělá pořádný balík

Už nějakou dobu mají ti nejlepší hráči jistotu velmi tučného příjmu. Přední kluby si to mohou dovolit a je mnohdy až neuvěřitelné, co jsou ochotny vyplatit. Například Kylian Mbappé po rozhodnutí zůstat v PSG dosáhl takové finanční mety, že překonal i dlouhodobé vedoucí žebříčku Lionella Messiho a Cristiana Ronalda.

Mbappé strčil Messiho i Ronalda do kapsy! Má jednoznačně nejlepší příjem a ročně si vydělá pořádný balík

Dle Forbesu, který s čísly přišel, si odhadem ročně Mbappé vydělá 115 milionů liber. Jeho spoluhráč Messi si v pětatřiceti letech vydělá o sedm milionů liber méně, tedy 108 milionů liber. Svatou trojici uzavírá Cristiano Ronaldo, který v Manchesteru pobírá 90 milionů liber. Messi s Ronaldem přitom vládli nepřetržitě dlouhých devět let.

Oproti ostatním má ale tato trojice markantní výplatní rozdíl. Pro srovnání, do první pětky můžeme dosadit dalšího hráče Paris Saint-Germain Neymara, kterému ale na výplatu chodí ročně 78,5 milionů liber. Pátý Mohamed Salah vydělá už "jen" 47,7 milionů liber. A jen pro zajímavost, šestým nejplacenějším hráčem světa má být mladičký Erling Haaland, který udivuje svými výkony v Manchesteru City. Společně s francouzským klenotem tak jsou na seznamu nejplacenějších fotbalistů světa jedinými hráči pod třicet let.

Kylian Mbappé podepsal v PSG novou smlouvu, čímž se zavázal na další tři léta a utnul spekulace o přestupu do Realu Madrid. Do Paříže přišel v roce 2017 z Monaka, když nejdrříve hostoval a následně se do hlavního města přestěhoval na stálo.