Facka v Hlučíně Plzni nijak neublíží, brněnský Ševčík je hráč budoucnosti, říká legendární Zavadil

V lize válcují fotbalisté Plzně jednoho soupeře za druhým, suverénním způsobem kráčejí k obhajobě titulu. Z MOL Cupu je ale šokujícím způsobem vypráskal třetiligový Hlučín s útočníkem Dominikem Smékalem, který v zápase s nimi (3:2) zazářil hattrickem. Co si o tomto klopýtnutí myslí legendární Pavel Zavadil a jaký názor má na to, že se po skvělém rozjezdu přestalo dařit brněnské Zbrojovce?

Facka v Hlučíně Plzni nijak neublíží, brněnský Ševčík je hráč budoucnosti, říká legendární Zavadil

„Nemyslím si, že prohra v Hlučíně může Plzni nějak ublížit. Byla to facka, ale pro kluky možná dobře, že přišla v MOL Cupu a ne v lize. Tam by se něco takového podle mě nestalo. Navíc si myslím, že ten mančaft je natolik zkušený, že tohle hodí za hlavu a o víkendu to zase bude Plzeň, jak ji známe,“ uvedl bývalý skvělý záložník v rozhovoru pro eFotbal.cz.

„Není náhoda, že ligou projíždí Plzeň vážně suverénně, že v ní skoro vůbec neztrácí. Pro mě je to určitě největší kandidát na zisk titulu. Ostatně i proto, že Viktoria je známá tím, že na ty velké zápasy se zkrátka umí skvěle nachystat. Je tam silný kolektiv i výborný trenér, který v klíčových chvílích umí udělat správné rozhodnutí. To se mi na něm hodně líbí. A že vypadli zrovna s Hlučínem, na mém názoru nic nemění,“ dodal Zavadil. 

To v Champions League sice Viktoria hodně strádá, ve společenství gigantů jako Bayern Mnichov, Barcelona a Inter Milán se s tím ale počítalo. I nejstarší hráč v historii české ligy si tak myslí, že kritika valící se na Plzeň ze její působení na evropské úrovni je dost přehnaná.

„Hodně lidí ji za výsledky v Lize mistrů kritizuje, já to ale vidím trochu jinak. Třeba její domácí zápas s Bayernem jsem sledoval přímo naživo a musím říct, že s výkonem Viktorky po změně stran jsem byl moc spokojený. Můžeme se bavit, že hosté už nehráli naplno, že prostřídali některé hráče, to však zlepšení Plzně nijak nesnižuje. Moc se mi líbilo, jak zareagovala, jak pozměnila styl hry a nakonec dala Bayernu dva góly. I tohle se počítá,“ prohlásil ligový rekordman.

Ačkoliv Západočeši sází hlavně na sílu týmu jako celku, i v jejich dresu se najde několik hvězd. Tou možná největší je pak Lukáš Kalvach. Stejně jako Zavadil defenzivní štít, o něhož se rozbijí útoky soupeřů. „Kalvi je prostě skvělý. Výborně pasuje do dnešní doby, v níž už klasická šestka musí umět i směrem dopředu. Nebojí se hrát pod tlakem, organizovat a otáčet hru, zrychlit ji. Za mě je to určitě pan fotbalista,“ prohlásil Zavadil, jenž teprve letos v létě ukončil vrcholovou kariéru.

A sice v dresu Brna, jemuž pomohl k návratu do první ligy. V ní sice Moravané skvěle odstartovali, v posledních kolech šla však jejich forma hodně dolů. „Je to tak, bohužel takhle už to ve fotbale bývá. Teď je třeba to co nejdřív zase otočit a soustředit se jen na ten nejbližší zápas. Nekoukat se na to, co bylo, ale myslet jen na příští utkání a v něm to prostě zlomit. To je jediná možná cesta,“ konstatoval Zavadil a vyjádřil se i na konto "brněnského Messiho" Michala Ševčíka.

Ani ten teď sice dvakrát nezáří, jeho kvalita a potenciál jsou ale obrovské. „Už když jsem se Brna vracel, viděl jsem, že tenhle kluk je prostě jinde. Je fotbalový, nebojí se hrát za žádné situace. Navíc umí branku připravit i vstřelit. Teď mu to sice až tak nejde, v jeho věku má však na to trochu právo. Za mě říkám, že je to hráč budoucnosti. Jen se tedy bojím, že v Brně nezůstane dlouho, že už v zimě po něm někdo sáhne,“ uzavřel sám prvotřídní fotbalista.

NAHOZENÉ LASO OD CHELSEA? NEAPOL UŽ JEDNÁ A DRUHÉHO NEJHODNOTNĚJŠÍHO SLOVÁKA SOUČASNOSTI NECHCE ZTRATIT...