Nahozené laso od Chelsea? Neapol už jedná a druhého nejhodnotnějšího Slováka současnosti nechce ztratit...

Stanislav Lobotka, který je po Milanu Škriniarovi druhým nejdražším Slovákem dneška, na jihu Apeninského poloostrova dokonale využil nedávného odchodu Španěla Fabiána Ruize do Paris Saint-Germain.

Nahozené laso od Chelsea? Neapol už jedná a druhého nejhodnotnějšího Slováka současnosti nechce ztratit...

Ve šlapající Neapoli, jež vládne stále bez porážky celé Serii A, se štítový záložník s plným počtem ligových startů zařadil k nejdůležitějším hráčům soudobého kádru.

Sedmadvacetiletý slovenský reprezentant je dokonce natolik výrazný, že k sobě přitáhl pozornost až z Premier League a v italském tisku se v posledních dnech přetřásal možný zájem Chelsea, jíž by zajímal v případě, že by brzy přišla o Francouze N'Gola Kantého.

Současný italský vládce, který by si údajně rád pojistil také Mária Ruie (31), Giovanniho Di Lorenza (27) i Mattea Politana (29), už se ale podle informací Sky Sport Italia s bývalou oporou Celty Vigo či Nordsjaellandu ústně domluvil na dalším prodloužení spolupráce.

A to až do 30. června 2025, což více méně hází do zájmu Blues ze Stamford Bridge tak trochu vidle.

Svěřenec Luciana Spallettiho by měl mít navíc v onom kontraktu i opci na další rok až do léta 2026, s tím, že v následujících třech letech by si vydělal 9 milionů eur čistého.

Smlouva by se mohla na stadionu Diega Maradony podepsat již v listopadu a pakliže na ni trenčínský rodák s tržní cenou okolo 20 milionů eur skutečně přistoupí, pod Vesuvem se může těšit na podpisový bonus ve výši 2 milionů eur.

Slavia-Sparta, Plzeň-Baník, Chelsea-United, Arsenal-Eindhoven, AS Řím-Neapol, Real-Sevilla