Z práce utekl dřív a pak popravil Plzeň, což se v Česku nikomu nepodařilo skoro rok. Hrdina Hlučina netají, že by rád výše

Papírově to měla být hra kočky s myší. Na jedné straně tým, který je sice v tabulce MSFL druhý, ale v právě probíhající sezoně 2022/2023 už na něj našly recept Frýdek-Místek i Uničov.

Z práce utekl dřív a pak popravil Plzeň, což se v Česku nikomu nepodařilo skoro rok. Hrdina Hlučina netají, že by rád výše

Na druhé straně stálo mužstvo, které je aktuálním lídrem FORTUNA:LIGY, obhájcem primátu i účastníkem základní skupiny Ligy mistrů, který nedávno vstřelil dvě branky slovutnému Bayernu a na české půdě naposledy prohrál v říjnu 2021.

FC Hlučín vskutku nebyl proti Viktorii Plzeň v záviděníhodné pozici a to i přesto, že od úvodních minut nastoupilo hned několik náhradníků jako Jedlička, Bassey nebo Dedič.

Pod senzačním skalpem západočeského favorita (3:2) pak byl v hlučínských barvách podepsán jen a pouze jeden muž, a sice Dominik Smékal, autor hattricku, který začal úřadovat mezi 70. a 94. minutou.

Jeli jsme do Velvar pro postup, a ten máme, potěšilo Hapala, který je zatím s Baníkem stoprocentní

"Je to něco úžasného. Samozřejmě víme, že Plzeň v prvním poločase nehrála se sestavou jako proti Bayernu, ale ve druhém už to tak bylo. Nelze, než si to užívat. Postoupili jsme zaslouženě. Vytvořili jsme si šance, které neskončily gólem. Když dal Bucha gól v poslední minutě, bylo to pro nás strašné zklamání. Nakonec se ale ukázalo, že fotbal je spravedlivý. Děláme tady fotbal proto, aby se hráči jako Smékal zlepšovali. Je to kluk, který si prošel Interem Milán a já mu přeji, aby se nastartoval a zahrál si profi fotbal," pronesl webem fchlucin.cz citovaný hlavní trenér Hlučína Filip Smékal.

A co dojmy samotného čtyřiadvacetiletého hrdiny, který musel ve středu kvůli třetímu kolu MOL Cupu odejít dřív ze své práce? "Musel jsem odejít trochu dříve z práce, abych byl včas na stadionu. Na oslavy ani není čas, musíme chodit normálně do práce. Nejsme profíci, musíme si vydělávat normálně. Zápas si ale zařadím mezi ty, na které budu už pořád vzpomínat. Tou kulisou, tím, že jsme vyhráli nad takovým soupeřem, a i zásluhou těch tří gólů, které jsem dal. To je nejvíc. Chtěli jsme si to užít, ale také vyhrát. Bylo to trochu snové, ale vidíte, podařilo se nám to. Teď už můžeme doufat, že dostaneme dalšího skvělého soupeře a samozřejmě si s ním zase budeme chtít poradit," doplnil na sport.cz bývalý hráč Baníku či Opavy, kde se ale příliš neprosadil a tak putoval ještě o soutěž níž.

Kdyby ovšem tvrdil, že na první ligu již nemyslí, lhal by. Ambice totiž někdejší velký mládežnický talent pořád má. "Bylo by super, kdyby mi tento zápas pomohl zase někam výše. Ale stojím nohama na zemi. Jsem teď hráč Hlučína a zajímá mě jenom tento klub. Tady mě zase fotbal začal bavit. Ty roky předtím byly jaké byly. Vracet se k tomu nechci. Teď před sebou v sobotu máme doma Kroměříž. Budeme chtít lídra MSFL porazit a do zimní přestávky třeba i přeskočit. Pak se uvidí, co bude," uzavřela hlučínská opora, jež po závěrečném hvizdu rozdala nejvíc autogramů ve své kariéře.

Sparťanské debuty mladíků Kukučky a Goljana? Priskě měl radost, u obou vidí velký potenciál do budoucna