Jak si Beauguel vede v Saúdské Arábii? Explzeňský útočník se podílel na padesáti procentech gólů své Al-Wehdy

Jak si vede v Saúdské Arábii třicetiletý francouzský forvard Jean-David Beauguel, jenž se rozhodl opustit po několika letech Plzeň ihned po jejím mistrovském titulu?

Jak si Beauguel vede v Saúdské Arábii? Explzeňský útočník se podílel na padesáti procentech gólů své Al-Wehdy

Vytáhlý forvard s tržní cenou okolo tří milionů eur se stal v létě nejdražším hráčem tamního klubu Al-Wehda FC, se kterým je domluven na spolupráci až do června 2024.

Poslední utkání proti Al Ittihad však někdejší ofenzivní fotbalista Zlína a Dukly nedohrál kvůli tomu, že si již ve třinácté minutě utkání nešťastně poranil levou kolenní šlachu.

Jak vyplývá ze statistik na soccerway.com, první část Saudi League tak rodák ze Štrasburku dokončil s osmi starty, 620 odehranými minutami a osobní bilancí jeden gól a jedna asistence.

I když se to zdá být málo, útok zatím dvanáctému týmu ze šestnáctičlenné tabulky příliš nefunguje a důkazem je jen jedna výhra a pět porážek, to vše při celkovém skóre 4:9.

JDB zatím skóroval jako jediný ze čtyř útočníků, kteří do sezony zasáhli a podílel se tak na padesáti procentech branek svého mužstva, což je mimochodem ještě lepší bilance, než měl jakožto nejlepší střelec FORTUNA:LIGY ve své poslední západočeské sezoně.

Kádr zřejmě není tak dobrý a žádné zázraky s ním dosud neudělal ani jeho bosenský trenér Bruno Akrapovič, jenž vystřídal za posledních šest let stejný počet klubů.

Finančně si však Beauguel na arabské půdě stěžovat nemůže a pokud jde o sportovní hledisko, posvícení nemůže být každý den. Další soutěžní zápas čeká jeho Al Wehdu navíc až 15. prosince, kdy se utká s Al Fatehem.

Saudi League mimochodem jasně bez porážky vládne Al Shahab, který se spoléhá například na zkušeného Argentince Banegu, jenž prošel Sevillou, Interem Milán i Valencií nebo Poláka Krychowiaka, kterého bylo svého času možno zastihnout ve West Bromwichi i Paris Saint-Germain.

Slavia-Sparta, Plzeň-Baník. MOL Cup: Domažlice-Sparta, Dukla-Slavia. Chelsea-United. Dvě kola La Ligy