Jeli jsme do Velvar pro postup, a ten máme, potěšilo Hapala, který je zatím s Baníkem stoprocentní

Dva soutěžní zápasy, dvě výhry. Pavel Hapal může být se svou novou ostravskou epizodou zatím spokojen a po skalpech Slovácka (3:1) i Slovanu Velvary (2:0) může hráče Baníku začít připravovat na těžké sobotní vystoupení v plzeňské Doosan aréně.

Ve třetím kole MOL Cupu, ve kterém šla z kola ven Viktoria Plzeň a například Zbrojovka rozhodla o své výhře až v nastaveném čase, to však slavná slezská značka neměla vůbec jednoduché.

Ještě v poločase to bylo před návštěvou 900 diváků proti souboru trenéra Zdeňka Haška, který nedávno uhrál remízu s nynějším lídrem ČFL Viktorií Žižkov, 0:0 a favorit z Bazalů se na Kladensku prosadil až po změně stran, o což se postarali Robert Miškovič a Daniel Smékal.

Nástupce Pavla Vrby nasadil do základní sestavy hráče jako Hrubý, Sanneh, Měkota, Boula, Šehič nebo Jaroň. A co vůbec říkal na vybojovaný postup do čtvrtého kola? I z jeho pozápasových slov byla cítit nesporná úleva...

"Výsledek se nerodil lehce, ale jeli jsme do Velvar pro postup, a ten máme. První poločas se nevyvíjel podle našich představ. Na začátku druhého jsme dokázali otevřít skóre, ale pak jsme nabídli velkou šanci k vyrovnání do prázdné branky a kdyby to bylo 1:1, ještě bychom výsledek složitě honili," citoval web fcb.cz slova třiapadesátiletého odborníka, jehož tým je po poslední ligové výhře devátý, ale ambice má na první šestku.

MOL Cup: Sparta, Slovácko a Slavie si otevřely střelnici, Plzeň senzačně nestačila na třetiligový tým