Pět ligových klubů s největší domácí návštěvností? Slavia není první a před Baníkem je i Zbrojovka

FORTUNA:LIGA už má za sebou více než třetinu základní části a pokud jde o dosavadní průměrnou návštěvnost, nejmenší čísla generují podle očekávaní východočeské kluby Pardubice (976) a Hradec Králové (1890).

Pět ligových klubů s největší domácí návštěvností? Slavia není první a před Baníkem je i Zbrojovka

To ale není žádné překvapení, když oba nastupují v azylu. Zatímco družina Radoslava Kováče využívá pro domácí duely domov Bohemians Praha 1905 v Ďolíčku, soubor Miroslava Koubka absolvuje tyto duely v Mladé Boleslavi.

Příliš si v tomto směru nemohou vyskakovat ani Dynamo České Budějovice, FC Trinity Zlín nebo právě Mladá Boleslav. U všech ze zmíněných celků se pohybuje průměrná návštěvnost mezi třemi a čtyřmi tisíci.

Na opačném pólu žebříčku je Sparta, jejíž domácí průměrná návštěvnost na Letné činí 13 826 fanoušků. V této ligové sezoně už dorazilo do sparťanských ochozů 83 tisíc lidí.

Více než 10 tisíc diváků na zápas už pak přesáhne pouze jeden klub a sice Slavia Praha, na kterou do Fortuna arény zatím průměrně dorazilo 11 858 diváků.

V první pětce se pak samozřejmě nalézá i mistrovská Viktoria, kde se chodí na fotbal i mimo Ligu mistrů a dále pak i dva zástupci velkých měst Zbrojovka Brno a Baník Ostrava.

Není bez zajímavosti, že oba moravské kluby už také velmi dlouho nehrají na svých tradičních adresách na Bazalech, respektive za Lužánkami.

P.S.: Venku se v průměru nejvíce chodí na Slavii (7520) a na Spartu (7299), což není žádný velký šok.

Průměrná domácí návštěvnost:

  1. AC Sparta Praha - 13 826 diváků
    2. SK Slavia Praha - 11 858 diváků
    3. FC Viktoria Plzeň - 8 653 diváků
    4. FC Zbrojovka Brno - 7 279 diváků
    5. FC Baník Ostrava - 6 564 diváků

SLAVIA V KLUŽI A S BOLESLAVÍ, SPARTA S PARDUBICEMI, PLZEŇ V JABLONCI, SLOVÁCKO V NICE, LIVERPOOL-CITY, REAL-BARCELONA