Anglické štiky chystají bitvu o srbského záložníka. Rozloučí se Lazio se svou dlouholetou oporou?

Ostrovní giganti se připravují na bitvu o srbského reprezentačního záložníka Sergeje Milinković-Saviće. Podle britského listu The Sun se sedmadvacetiletý středopolař stal předmětem zájmu hned několika těžkých vah, které by v právě probíhající sezóně nutně potřebovali jeho přítomnost v kádru. Je tak možné očekávat, že již během lednového přestupového okna budou létat nemalé částky na jeho odloudění ze Serie A.

Anglické štiky chystají bitvu o srbského záložníka. Rozloučí se Lazio se svou dlouholetou oporou?

Sedmadvacetiletý srbský legionář zamířil do italské metropole v létě roku 2015 z Genku za částku zhruba 12 milionů eur. S ohledem na jeho aktuální cenovku je zřejmé, že Lazio Řím na tomto přestupu jednoznačně vydělalo a nyní se nabízí možnost svou oporu i náležitě zpeněžit, ačkoliv z tábora italského klubu zaznívá, že prioritou je jeho udržení.

Milinkovič-Savič odehrál za Biancocelesti více jak 300 zápasů, ve kterých si připsal 60 branek a 56 asistencí. Od sezóny 2015/2016 dosáhl v každé sezóně dvouciferných gólových příspěvků a stal se jedním ze stavebních pilířů Lazia.

Podle britského listu The Sun se o jeho služby aktuálně uchází Manchester United a Arsenal. Oba celky by rády posílily svůj střed zálohy. V případě Rudých ďáblů by se jednalo o zvýšení konkurence, neboť po letních příchodech Eriksena a Casemira se zdá být tento post pokrytý, Gunners se však potýkají s marodkou v podobě vyřazeného Elnenyho a často se zraněními trápícího Parteye.