Bellingham ukázal na jednoho ze svých obdivovatelů. Podaří se jej vykoupit z područí Dortmundu?

Anglický zázrak jménem Jude Bellingham by se mohl již po této sezóně stěhovat z Borussie Dortmund. Devatenáctiletý mladík je monitorován celou řadou evropských dravců, ale v závodě o jeho zisk údajně vede Real Madrid. Tuto informaci potvrzují spekulace ze španělských listů, nyní se tak vyslovil i uznávaný novinář a moderátor José Álvarez v televizním pořadu El Chiringuito.

Bellingham ukázal na jednoho ze svých obdivovatelů. Podaří se jej vykoupit z područí Dortmundu?

Odchovanec Birmingham City přišel do Bundesligy v létě roku 2020 a podle informací Sky Sports to mělo být za 25 milionů liber plus bonusy. Bellingham se okamžitě etabloval v jednu z klíčových tváří Borussie a obratem se dalo očekávat, že se na něj začnou vyptávat evropské velkokluby.

V barvách Dortmundu vykázal již více jak 100 soutěžních startů, ve kterých si připsal 13 gólů a 18 asistencí. Ruku v ruce s těmito výkony jde také jeho kariéra v národních barvách, kde se taktéž stal již stabilní součástkou týmu.

José Álvarez v pořadu El Chiringuito informoval o tom, že Bellingham je údajně nakloněn přesunu do španělské metropole. Los Blancos o něj usilovali již během tohoto léta, ale nakonec se s německým vlastníkem nedomluvili. Na vině je požadovaná suma, kterou si Dortmund diktuje. Ta by měla být až devítimístná.

Los Blancos vidí v Bellinghamovi dlouhodobou náhradu do stárnoucí zálohy, kde dlouhé roky operují Modrič a Kroos. Zatímco hráč je dle slov Álvarez této výzvě nakloněn, svou roli mohou sehrát na přestupovém trhu i další dravci. Není žádným tajemstvím, že v pohotovosti jsou také oba celky z Manchesteru, Chelsea či Liverpool.