Kalvach: Vypadají slabší než Bayern s Barcelonou, ale pořád je to Inter. Snad je dokážeme potrápit

Chtěli atraktivní podzimní program, což se jim nakonec splnilo. Plzeň si vybojovala účast ve skupinové fázi Ligy mistrů a nyní chce překvapit tím, že některého z favoritů obere o body. Před týdnem se jí to na katalánské půdě nepodařilo, tentokrát přivítá v Doosan Areně milánský Inter.

Kalvach: Vypadají slabší než Bayern s Barcelonou, ale pořád je to Inter. Snad je dokážeme potrápit

Na viktoriány čeká první domácí zápas ve skupině smrti a v táboře českého mistra věří, že právě proti Nerazzurri by se mohli postarat o překvapení. „Možná vypadá Inter slaběji než Bayern Mnichov a Barcelona, ale neřekl bych, že to bude jednodušší než s nimi. Pořád je to Inter, který má výborné hráče. Musíme předvést stoprocentní výkon a nedat jim žádný prostor, abychom mohli být úspěšní,“ nechal se na předzápasové tiskové konferenci slyšet záložník Lukáš Kalvach.

Vzápětí však dodal, že i Inter je papírovým favoritem, se kterým uspět by znamenalo velké překvapení. „Je to další velkoklub. Věřím ale v domácí prostředí a v to, že je můžeme potrápit víc než Barcelonu,“ vyjádřil přání, aby zápas nesměřoval k jednoznačnému vítězi.

Inter nebude moci počítat se zraněným belgickým kanonýrem Romelem Lukaku, ale i tak disponuje velkou ofenzivní silou. O góly by se mohl za italský klub postarat například Edin Džeko, který se v osmi zápasech proti Viktorii v minulosti trefil hned devětkrát. „Edin Džeko, Lautaro Martínez nebo i střední záložníci jsou velice kvalitní. Celkově jejich ofenziva je velmi nebezpečná, tam si musíme dát největší pozor,“ dodal Kalvach.