Bílek před Interem: Porážka od Bayernu s nimi nezamává. Sem jedou jako favorit a jsou si toho vědomi

Před týdnem prohráli vysoko na Camp Nou, ale také jejich nadcházejícímu soupeři se nedařilo. Plzeň čeká další náročná bitva v novém ročníku Ligy mistrů, ve kterém byla nalosována do skupiny smrti. V Doosan Areně přivítá milánský Inter, který je papírovým favoritem, ale Viktoria ještě nehází flintu do žita.

Bílek před Interem: Porážka od Bayernu s nimi nezamává. Sem jedou jako favorit a jsou si toho vědomi

Na domácí půdu Viktorie míří první ze tří evropských gigantů, se kterými změří síly v Lize mistrů. Kulisa Doosan Areny by mohla být pro český klub jistou výhodou. „Pokud chceme dosáhnout nějakého úspěchu a bodu, tak tady se o to musíme pokusit. Věřím, že jsme v domácím prostředí velmi silní. Fanoušci nás zase poženou dopředu, hodně nám pomůžou i v těžkých fázích hry. Myslím, že jsme schopni uhrát dobrý výsledek,“ nechal se slyšet kouč Viktorky na tiskové konferenci.

Před týdnem se snažila plzeňská defenziva vzdorovat Lewandowskému, ale také Inter má ve svých řadách celou řadu skvělých útočníků. Italskému velkoklubu bude zraněný Romelu Lukaku, ale ofenzivní kvalitu představují také Edin Džeko nebo Lautaro Martínez.

„Edin Džeko je pořád velmi kvalitní hráč, má nádhernou kariéru. Svou výkonnost nadále ukazuje i v Interu. Budeme se snažit je držet co nejdále od naší brány, nejen Džeko je totiž vynikající. Věřím, že na ně budeme dobře připraveni a do moc šancí je nepustíme,“ doufá Michal Bílek.

Někdejší reprezentační kouč se pokusí svůj tým připravit na zisk prvních tří bodů ve skupině, ale hladový je taktéž Inter, který před týdnem padl s Bayernem Mnichov. „Inter má natolik zkušené mužstvo, že s nimi jedna porážka nijak nezamává. Všichni jejich hráči jsou sebevědomí, mají obrovskou kvalitu a určitě do toho půjdou s tím, že tady můžou vyhrát. Jsme si toho vědomi, ale chceme jim pozici favorita co nejvíce znepříjemnit,“ uzavřel stratég Plzně.