Někdy to se mnou v klubech měli těžké, sám jsem občas nebyl soudný, ale nedělal jsem to naschvál, tvrdí Pilař

Václav Pilař prožil v Plzni nejlepší fotbalové období a věří, že na něj může navázat i ve svých třiatřiceti letech a již třetí západočeské misi v kariéře.

Někdy to se mnou v klubech měli těžké, sám jsem občas nebyl soudný, ale nedělal jsem to naschvál, tvrdí Pilař

"Měl jsem informace, že kabina skvěle funguje. Jako v dobách dávno minulých. Jsem tady třetí den a všechno se potvrzuje," vyprávěl tento týden webem sport.cz citovaný záložník s minulostí v Hradci, Liberci, Jablonci i Sigmě, který zamířil do Doosan arény jako volný hráč po vypršení kontraktu na Střelnici.

V posledních letech ho neustále brzdily problémy s kolenem. "Nebyla to sranda, určité části toho období byly problémové a někdy to v klubech se mnou měli těžké. Někdy jsem já sám nebyl soudný. Koleno někdy nefungovalo, jak mělo. Často jsem nemohl trénovat, ale nedělal jsem to naschvál. Trenéři se mnou měli velkou trpělivost Ale poslední dva roky v Jablonci bylo koleno lepší. Cítil jsem se dobře. A v minulé sezoně jsem byl prakticky pořád v základu. Snad se i v Plzni vyvaruji všech problémů. Dělám maximum, abych potížím předešel a výpadky se mi vyhýbaly. Ale někdy prostě člověk ať dělá sebevíc, stejně má smůlu," pokračoval na sport.cz bývalý reprezentant Česka.

Na západě Čech už si v minulosti zahrál i Ligu mistrů a je přesvědčen o tom, že se v Plzni po pár letech bude hrát opět skupina jednoho z evropských pohárů. "Projít přes všechna předkola je těžké. Ale v našich silách určitě je dojít do základní skupiny. Moje ambice jsou pořád nejvyšší. A s Plzní je mohu naplnit. Je příjemné hrát na špičce a v Evropě," přidal nový kolega Hejdy, Staňka, Kopice a spol., který doufá, že náročnou letní přípravu přečká ve zdraví.

Chci tu zažít velké zápasy a pomoci týmu do základní skupiny evropských pohárů, hlásí čerstvý viktorián Tijani

Zdroj: sport.cz