Kliment: Jsem strašně rád, že můžu přijít do takhle velkého klubu, Plzeň pro mě byla úplně nejlepší variantou

Když nebudeme počítat hostování v Banské Bystrici, Jan Kliment (28) už si v minulosti zahrál za tři zahraniční kluby a nyní docílí stejného počtu i v rodné zemi. Po Jihlavě a Slovácku ho totiž čeká mise ve Viktorii Plzeň.

Kliment: Jsem strašně rád, že můžu přijít do takhle velkého klubu, Plzeň pro mě byla úplně nejlepší variantou

Pro úřadujícího mistra Fortuna:ligy jde o čtvrtou letní posilu. Bývalý forvard Stuttgartu, Bröndby Kodaň i Wisly Kraków se upsal v Doosan aréně na příští dvě sezony a na zádech bude nosit číslo 9, které tak převezme po Jean-Davidu Beauguelovi.

"Přichází k nám velmi zkušený hráč, který by se měl bez problémů adaptovat na nové prostředí a být pro nás okamžitou posilou. Od útočníka se samozřejmě očekávají góly, Honzovi tedy přeji, aby jich v našem dresu nastřílel co nejvíce a přispěl k úspěchům celého týmu," okomentoval jeho příchod generální ředitel Adolf Šádek, jehož slova zazněla na fcviktoria.cz.

S příchodem nové ofenzivní síly je spokojen i hlavní trenér Michal Bílek. "Jde o silného hráče s dobrým krytím míče, kvalitním pohybem po hřišti a čichem na góly. Jsme rádi, že se vše podařilo dotáhnout a můžeme Honzu přivítat v našem týmu," přidal na klubovém webu bývalý kouč českého národního mužstva.

A co první dojmy následovníka Václava Pilaře, Kristiho Qoseho a Martina Jedličky? "Jsem strašně rád, že můžu přijít do takhle velkého klubu. Zázemí na mě dýchá pozitivními pocity. Mám radost, že vše vyšlo, protože Plzeň pro mě byla úplně nejlepší variantou. Láká mě vidina evropských pohárů a těším se na to, že o ně společně zabojujeme," uzavřel na fcviktoria.cz nejlepší střelec mistrovství Evropy do jednadvaceti let v roce 2015.

Vydra: Třeba mě vezme nějaký klub, i když jsem zraněný. Slyšel jsem o Spartě i o dalších adresách

Zdroj: fcviktoria.cz