Chci tu zažít velké zápasy a pomoci týmu do základní skupiny evropských pohárů, hlásí čerstvý viktorián Tijani

Úřadující šampion české ligy před druhým předkolem Ligy mistrů zbrojí a zbrojí. Zatím naposledy posílil jeho řady čtyřiadvacetiletý střední obránce Mohamed Tijani.

Chci tu zažít velké zápasy a pomoci týmu do základní skupiny evropských pohárů, hlásí čerstvý viktorián Tijani

Rodák z Abidžanu, jenž ovšem reprezentuje Benin, dorazil do Doosan arény z konkurenční Slavie a se západočeskou značkou podepsal tříletý kontrakt až do 30. června 2025, s tím, že do přípravy trenéra Michala Bílka se po reprezentačních povinnostech zapojí v pondělí.

"Jsem rád, že se příchod Tijaniho podařilo dotáhnout. Jde o posilu do defenzivy, chceme mít na všech postech velkou konkurenci a být co nejlépe nachystáni na start sezony, ve které nás již za měsíc čeká 2. předkolo Ligy mistrů," připomněl na stránkách fcviktoria.cz generální ředitel Adolf Šádek.

Spokojen s čerstvou akvizicí je také výše zmíněný šéf lavičky Bílek. "Jde o hráče s výbornými fyzickými předpoklady, který je urostlý, soubojový a přesto s velmi kvalitní rozehrávkou, klidem a přehledem ve hře," okomentoval obránce exreprezentační stratég.

Sám fotbalista už se na svůj nový tým těší. "Angažmá ve Viktorii je pro mě velkou výzvou. Chtěl bych zde zažít velké zápasy a pomoci týmu do základní skupiny evropských pohárů," uzavřel na fcviktoria.cz bývalý zadák Vyškova, Jihlava, Liberce i Teplic.

O první přátelák léta proti Klatovům ovšem ještě přijde a týkat se ho bude až přípravný souboj číslo 2.

Vážím si toho, že se mi Baník ozval, přiznává mladík, jenž neprorazil v Udinese. Kdo míří na Bazaly dál?

Zdroj: fcviktoria.cz