Hubník mává Sigmě i kariéře: Teď se budu naplno věnovat svému podnikání, věřím, že se mi v něm bude dařit

Držitel čtyř českých titulů a člen Klubu legend s třiceti mezinárodních startů Roman Hubník ukončil svou bohatou hráčskou kariéru.

Hubník mává Sigmě i kariéře: Teď se budu naplno věnovat svému podnikání, věřím, že se mi v něm bude dařit

Stalo se tak po 307 prvoligových vystoupeních. Nejvíc toho odehrál za Sigmu (155), pak za Viktorii (123) a následně za Spartu (29).

Debutoval před necelými dvaceti lety, tehdy pod Jiřím Kotrbou. "Byla to jiná doba než dnes. V týmu jsem byl nejmladší, další kluci byli třeba až čtyři pět let ode mě. Byla to obrovská škola a dobrá," zavzpomínala hanácká ikona.

"Teď se budu naplno věnovat svému podnikání. Věřím, že se mi v něm bude dařit. Díky všem!," pronesl na stránkách sigmafotbal.cz rodák z Halenkova, který za pár dní oslaví osmatřicáté narozeniny.

Nejlépe se během svých hráčských časů cítil na západě Čech, kde byl kapitánem a zažil slavné střety s Realem Madrid či Mancheterem City...

"V Plzni to byly neskutečné časy. Řadím to v kariéře nejvýš. Díky Lize mistrů a taky jsem se dostal i do reprezentace. V Hertě jsme postoupili do bundesligy, což beru taky jako takový malý titul. Tituly v Plzni jsem si ale moc užíval asi nejvíc," přiznal na sigmafotbal.cz dnes již bývalý svěřenec Václava Jílka.

Vzhledem k tomu, že se na jeho oblíbenou adresu v Doosan aréně zřejmě přesune Václav Jemelka, nyní už bude muset stát olomoucká defenziva na Benešovi, Poulolovi či Vraštilovi...

Sereď, Zlín i Gyirmót. Přesně tam hrábla Sigma a přivedla na Andrův stadionu stopera i dva záložníky

Zdroj: sigmafotbal.cz