Švýcarský šéf Yakin velebí Šilhavého: Češi mají skvělého trenéra, který praktikuje odvážný a ofenzivní fotbal

Papírovým favoritem pátečního duelu v Edenu by měli být hosté ze Švýcarska, kteří nebudou v závěru letošního roku chybět na mistrovství světa v Kataru.

Švýcarský šéf Yakin velebí Šilhavého: Češi mají skvělého trenéra, který praktikuje odvážný a ofenzivní fotbal

A to nejen z toho důvodu, že budou domácímu výběru chybět Patrik Schick, Antoním Barák, Tomáš Kalas, Ondřej Čelůstka, Tomáš Petrášek a další hráči.

Trenér Murat Yakin však odmítl jakékoliv podcenění a vyzdvihl šedesátníka Jaroslava Šilhavého, který loni přivedl svůj tým až do čtvrtfinále mistrovství Evropy.

"Češi mají skvělého trenéra, který praktikuje odvážný a ofenzivní fotbal. Jsme si vědomi, že v jejich týmu jsou určité absence, ale stále mají hráče, kteří jsou kvalitní. Češi už v minulosti ukázali, že umějí hrát velké a důležité zápasy, že se dokážou právě v těch důležitých chvílích orientovat na výsledek," uvedl idnes.cz citovaný sedmačtyřicetiletý rodák z Basileje.

A jak komentoval názor, že jsou Češi v A skupině Ligy národů jednoznačně nejslabší? "Jsou čtyři skupiny Ligy A po čtyřech týmech, takže určitě nejde říct, že Češi jsou nějakým slabým mužstvem. Respektujeme každého soupeře. Na druhou stranu pro mě je důležité, jak hrajeme my. V posledních zápasech jsme si získali naší hrou respekt a chceme na to navázat," přidal na idnes.cz nadřízený Xhaky, Rodrígueze, Sommera, Schära, Seferoviče nebo Shaqiriho.

Krajánek ze Chicaga Fire, jenž v minulosti prošel Bayernem Mnichov i Liverpoolem, však do hry od úvodního hvizdu nezasáhne. Ke švýcarskému mužstvu, které má za sebou šestidenní přípravný kemp, se totiž připojil až později. "Xherdan se teprve v úterý po příletu přidal k týmu, dnes s ním poprvé trénuje. Proto nemá smysl ho nasazovat do zápasu od začátku," vysvětlil na portálu idnes.cz bývalý trenér Sionu, Grasshoppers, Spartaku Moskva, Luzernu i Thunu.

V jeho mužstvu by měla panovat pohoda. "Všichni se už moc těšíme na zápasy. Je o co hrát, máme velmi těžkou skupinu a pochopitelně chceme zůstat v nejvyšší divizi. Máme za sebou dobrý týden tréninku, na hráčích nebyla patrná žádná únava a v mužstvu panuje skvělá nálada. Je to pro nás současně také příprava na mistrovství světa. Nejde nám jen o výsledky, ale i o to, aby nám hráči ukázali, čeho jsou schopní," uzavřel na idnes.cz Yakin.

Svědík je v nejužším výběru Slasku Wroclaw. Z Městského stadionu Miroslava Valenty by ale musel být vyplacen

Zdroj: idnes.cz