Nemáme žáky ani dorost, fotbal na vesnicích skomírá, není kde brát, smutní Lafata a i kvůli tomu nechce do divize

I když už David Lafata dávno nehraje na vrcholové úrovni, tu a tam v akci vidět jde. A to jak v rámci exhibic s Realem TOP Praha, tak v dresu svého Olešníku.

Nemáme žáky ani dorost, fotbal na vesnicích skomírá, není kde brát, smutní Lafata a i kvůli tomu nechce do divize

V jeho případě mu pořád vyhovuje jihočeský krajský přebor a do divize se rozhodně nehrne. "A co bychom tam dělali? Olešník má 500 obyvatel. Fotbalový klub zastupují jen chlapi, nemáme žáky, nemáme dorost. Místní děti chodí do hasičů nebo jsou doma," postěžoval si na stránkách idnes.cz bývalý kapitán Sparty, který se nyní věnuje fotbalistům na českobudějovickém gymnáziu.

Podle něj jde o smutnou realitu. "Není, kdo by kopal, což není zdaleka jen případ Olešníku. Fotbal na vesnicích skomírá. Není kde brát," přidal na idnes.cz nejlepší střelec letenského "S" v evropských pohárech.

Divize už by se podle jeho názoru prodražila. "Není důvod plýtvat penězi. Navíc bychom museli víc trénovat, což by šlo těžko. Pár kluků dělá školu v Praze, jiní pracují v Rakousku nebo Německu, denně tam dojíždějí. Jsme rádi, když se sejdeme kompletní na páteční trénink, a v sobotu se hraje," přiblížil prostředí ve svém kraji internacionál, jenž v minulosti prošel také Dynamem, Jabloncem nebo Austrií Vídeň.

V sezoně nastřílel "jen" 10 branek, ale je to zejména kvůli tomu, že už se nepohybuje v útoku. "Je to akorát. Na podzim jsem zdaleka nehrál všechno, bolela mě záda, tak jsem vynechával. Nemládnu. Ani do útoku už se tolik neženu. Spíš zůstávám v záloze, takže se do šestnáctky logicky dostávám míň," ozřejmil na stránkách idnes.cz bývalý útočník českého národního mužstva, jenž se rozloučil s profesionální kariérou před čtyřmi lety.

Ze strany Slavie mi často přijde, že čím víc faulů, tím líp. Mně se ta jejich hra prostě nelíbí, má jasno Lafata

Zdroj: idnes.cz