Fousek už se potkal s Šilhavým. Jasný a konkrétní výstup o jeho budoucnosti ale pořád není...

První muž českého fotbalu Petr Fousek už má za sebou plánované pracovní setkání s reprezentačním koučem Jaroslavem Šilhavým (60), který se ujal funkce v září 2018 po Karlu Jarolímovi.

Fousek už se potkal s Šilhavým. Jasný a konkrétní výstup o jeho budoucnosti ale pořád není...

O jeho budoucnosti u kormidla i po 31. červenci, kdy mu končí smlouva, však stále není jasno a pravděpodobně k tomu nedojde ani v dalších dubnových dnech...

"Potvrzuji, že jsem se s trenérem Šilhavým sešel, schůzka proběhla již minulý týden. Ale scházíme se nadále průběžně, je to naprosto normální a přirozené. Vzhledem k opakujícím se mediálním spekulacím nebudeme záležitost trenéra reprezentace komentovat až do chvíle, než bude jasný a konkrétní výstup," citoval web ceskatelevize.cz slova předsedy FA ČR.

Ve čtvrtek přitom zasedá výkonný výbor Fotbalové asociace. Ten se však bude zabývat jinými věcmi. "Ve čtvrtek bude sice jednat výkonný výbor, ale půjde o mimořádné zasedání, které bude primárně věnováno finančním záležitostem a rozpočtování. Určitě nebude rozhodovat o otázce reprezentačního trenéra," přidal na stránkách ČT Sport Fousek.

Ten zatím nemá ani jasné stanovisko nové Sportovní rady, v jejímž čele stojí Vladimír Šmicer, který má po svém boku Tomáše Rosického, Zdeňka Grygeru či Zdeňka Psotku. "Její pohled budeme chtít znát, ale v mantinelech poradního orgánu. Otázka proto nezní, zda má trenér Šilhavý setrvat, ale budeme chtít znát řadu názorů na reprezentaci," uzavřel funkcionář.

Povýšení Galáska? Důvod je prostý. Vedení Baníku čekalo, že na jaře výkonnost poroste a bude mít gradující trend...


Zdroj: ČT Sport