Petržela či Kadlec? Bývávalo. Mezi šest nejdražších hráčů Svědíkova Slovácka aktuálně patří tito jedinci...

Momentálně čtvrté Slovácko už letos sice svůj premiérový ligový primát nevybojuje, nicméně ve skupině o titul o něm může pomoci rozhodnout. V nadstavbové části se totiž opět utká s kompletní špičkou.

Petržela či Kadlec? Bývávalo. Mezi šest nejdražších hráčů Svědíkova Slovácka aktuálně patří tito jedinci...

V první šestce se celek z Uherského Hradiště drží druhým rokem v řadě a přisuzováno to je zejména uznávanému kouči Martinu Svědíkovi, který na Moravě pracuje s vyrovnanou skupinou hráčů. Kteří z nich jsou aktuálně nejdražší?

Byly doby, kdy by v TOP 6 nepochybně figurovali také stoper Michal Kadlec, jenž prošel Leverkusenem i Fenerbahce, nebo Milan Petržela, který byl svého času k zastižení v Augsburgu, nicméně protože už mají oba své roky, k vůbec nejhodnotnějším součástkám kádru již nepatří.

Momentálně náleží status nejdražšího borce pětadvacetiletému záložníkovi Lukáši Sadílkovi, jehož mladší bratr Michal patří Eindhovenu, ale v poslední době se ve stejné zemi pere za Twente. Jeho tržní cena by se mohla vyšplhat až přes 35 milionů korun.

Druhá příčka náleží o rok staršímu středopolaři Marku Havlíkovi, který nedávno rozhodl domácí bitvu se Sigmou. I na něj už se měla vyptávat tuzemská špička, která by ho mohla ulovit za sumu přesahující 20 milionů korun.

Něco málo přes 15 milionů korun by pak vyšli Michal Kohut, Filip Nguyen a Václav Jurečka, s tím, že vysokou cenu si i v jednatřiceti letech udržuje důležitý stoper Stanislav Hofmann. Ten už chtěl sice do zahraničí zmizet loni v létě, protože však nic relevantního nesehnal, i nadále pokračuje na zavedené adrese.

Nejhodnotnější hráči současného Slovácka:

Lukáš Sadílek (25) - 1,4 milionu eur
Marek Havlík (26) - 900 tisíc eur
Michal Kohut (21) - 650 tisíc eur
Filip Nguyen (29) - 650 tisíc eur
Václav Jurečka (27) - 650 tisíc eur
Stanislav Hofmann (31) - 600 tisíc eur

Zdroj: transfermarkt.com