Politika se už zase míchá do fotbalu. Egyptský ministr sportu vzkázal Salahovi, co se od něj žádá

Politika a fotbal k sobě mají možná blíže, než by si mnozí ještě před pár měsíci dokázali představit. Válka na Ukrajině přinesla krajní řešení ve sportu, která se však dala očekávat s ohledem na situaci. Poměrně četným jevem nejen v posledních letech je však vliv politiky na fotbal v ekonomicky slabších a rozvojových zemích. Vyznít to může více způsoby, ale může se objevit i tlak na největší hvězdy, aby měnily klubové barvy ve prospěch národního výběru?

Politika se už zase míchá do fotbalu. Egyptský ministr sportu vzkázal Salahovi, co se od něj žádá

Něco podobného aktuálně řeší také v Egyptě, který bude chybět na letošním světovém šampionátu v Kataru. V minulém týdnu tato africká země prohrála v penaltovém rozstřelu se Senegalem, což nakonec rozhodlo o její absenci na vrcholném turnaji.

Není žádným tajemstvím, že hlavní hvězdou Egypta je útočník z Liverpoolu Mohamed Salah. Ten se kromě herních výkonů musí soustředit také na otázku ohledně své budoucnosti. Přestože on sám by rád na Anfield Road pokračoval, egyptský ministr sportu je naopak přesvědčen, že nejlepší volbou pro něj i národní výběr by bylo v létě změnit chlebodárce.

„Potkal jsem se s ním na letišti po zápase se Senegalem a oba jsme vyhodnotili absenci Egypta na mistrovství světa za neúspěch. Řekl jsem mu, ať se soustředí na budoucnost a zváží, jestli by mu nebylo v jiném klubu lépe. Poradil jsem mu, že by měl pokračovat jinde. Musí to vnímat tak, že nehraje jen za sebe, ale celou svou zem a když se mu bude dařit v klubu, může si to přenést i do reprezentace. Oba vnímáme faktory, které se jej snaží v Liverpoolu srazit na kolena, ale jeho láska k tomuto klubu je obrovská. I proto mi říkal, že by tam rád pokračoval,“ nechal se slyšet egyptský ministr sportu Ashraf Sobhi pro tamní rozhlas.

Zdroj: tribalfootball.com