City jen plichtilo na Crystal Palace, Chelsea ubránila Stamford Bridge před nájezdem Newcastlu, výhru slaví i West Ham

Výhrami favoritů byla rámována sobota v anglické Premier League. Nejprve Liverpool uspěl na půdě ambiciózního Brightonu, když jeho ikona těchto dní Mo Salah se zapsal do klubové historie zaznamenáním 2000. gólu v Premier League, o pár hodin později pak svou auru u fandů United posílil Cristiano Ronaldo, který hattrickem sestřelil Tottenham.

Liverpool na půdě Brightonu potvrdil chuť bojovat s Manchesterem City o titul až do závěrečných kol Premier League. Hosty poslal do vedení v první půli Diaz a po změně stran náskok pečetil na konečných 0:2 Salah.

Brentford si doma vyšlápl na Burnley a zvítězil 2:0, když obě trefy zaznamenal až v samotném závěru Toney. Na Old Trafford to byl velký večer Cristiana Ronalda, který hattrickem obstaral tři body proti Tottenhamu. Na druhé straně slavil přesný zásah Kane z penalty a smolařem byl pak Maguire, který si připsal vlastní trefu.

Everton v neděli pouze jednou zaspal v defenzivní činnosti, což však Wolverhamptonu stačilo k tomu, aby po změně stran po brance Coadyho slavila hubenou výhru. Dařilo se také londýnské Chelsea, i když proti Newcastlu rozhodla až v samotném závěru díky trefě Havertze.

West Ham s Aston Villou dlouho bojoval za nerozhodného stavu, až se v sedmdesáté minutě podařilo otevřít skóre Jarmolenkovi. O dvanáct minut později zvýšil náskok Kladivářů Fornals, proto branka na druhé straně v podání Ramseye už jen upravila výsledek na 2:1.

V pondělí pak Manchester City o další kousek zdramatizoval boj o titul, když se nedokázal prosadit na Crystal Palace a z Londýna si odvezl pouhý bod. Tým Pepa Guardioly tak zůstává na čele, jeho náskok na druhý Liverpool se nicméně ztenčil na čtyři body s tím, že Klopp and Co. mají jeden zápas k dobru.