Arsenal, AC Milán či Barcelona? Perspektivní bek Ajaxu si bude moci vybírat a klub kasírovat

Líheň Ajaxu funguje na výbornou. Klubová pokladnice by se mohla dočkat další tučné injekce, jestliže v létě dojde k dalšímu prodeji jedné z mnoha hvězdiček, které v této nizozemské baště vyrostly. Předmětem zájmu má být čtyřiadvacetiletý marocký obránce, který si může vybírat hned z celé řady obdivovatelů.

Arsenal, AC Milán či Barcelona? Perspektivní bek Ajaxu si bude moci vybírat a klub kasírovat

Noussair Mazraoui je jméno, jehož cenovka v této sezóně roste každým dnem. Ajax jej začlenil do svého A-týmu v roce 2018 a on se postupem času stal nepostradatelnou součástkou základní sestavy. Na počátku měl problémy s formou a kondicí, ale dokázal, že v něm dřímá obrovský potenciál.

Toho si začínají všímat i giganti napříč Evropou. Ve Španělsku je jedním z kandidátů na jeho odlovení Barcelona, v Itálii by jej zase rád ulovil AC Milán. Nejpravděpodobnější přesun se ale jeví na Ostrovy. Kromě Leedsu vykazuje eminentní zájem londýnský Arsenal.

Čtyřiadvacetiletý africký bek prožívá fantastickou sezónu a v osmadvaceti zápasech napříč všemi soutěžemi již kromě precizní defenzivní činnosti zaznamenal také pět branek a čtyři asistence. Klub ze severního Londýna by jej rád přivedl na Emirates Stadium, aby zvýšil konkurenci na postu, který nyní okupuje Takehiro Tomiyasu.

Zdroj: calciomercato.com