Okouzlení z bohatého spolumajitele skončilo? Fanoušci West Hamu naložili Křetínskému

Pomyslné “líbánky” mezi Danielem Křetínským jako spolumajitelem West Ham United a fanoušky Kladivářů podle všeho skončily. Fanouškový web Claret and Hugh kritizuje českého miliardáře jako příliš šetřivého a neaktivního.  

Okouzlení z bohatého spolumajitele skončilo? Fanoušci West Hamu naložili Křetínskému

Fázi očekávání vystřídala fáze zklamání. Tak nějak by šlo zhodnotit poslední tři měsíce z perspektivy fanouška londýnského West Hamu. Po listopadovém oznámení obchodu, v jehož rámci český byznysmen Daniel Křetínský získal sedmadvacetiprocentní podíl v klubu, se všichni fandové Kladivářů těšili, že po letech šetření se budou moci přiblížit “velkým klukům.” První přestupové okno nicméně přineslo velké zklamání. Ač kádr West Hamu potřebuje posílit respektive rozšířit hned na několika postech, David Moyes během lednového přestupového období nikoho nepřivedl.

A rozpor mezi proklamovanými plány, kdy má být West Ham finančně zajištěn a neochotou utrácet vede ke konfliktu. “Lži, lži, lži,” skandovala část ochozů v zápase s Leicesterem, aby poukázala na nesplnění slibů, že West Ham posílí. David Moyes se nicméně českého obchodníka snaží bránit a fandy vyzýval k trpělivosti. “Řeknu vám, co pro West Ham znamená investice Křetínského. Lidé si mohou povídat, co chtějí, ale nejsme klub, který potřebuje peníze, takže z tohoto pohledu jsme v mnohem lepší pozici, než jsme kdy byli v minulých letech. Vidím, že tady je prostor pro další období růstu,” citoval Moyese web Sport.cz s tím, že klub nyní díky Křetínskému nemusí prodávat a má peníze na další dlouhodobý rozvoj. 

Fandům ale tyto argumenty zjevně nestačí. “Zdá se, že Moyesovy komentáře naznačují, že bychom měli být nějakým způsobem vděční nebo nadšení, protože Křetínského příchod znamená, že nepotřebujeme prodávat hráče. Je dobré mít vlastníka, který si může dovolit platit hypotéku. Ale to už jsme měli. A když si nemůže koupit pěkný nový nábytek do domu, tak co tady dělá?" prá se autor na fanouškovském webu. Guardian přitom nedávno potvrdil, že Křetínský má předkupní právo na zbytek klubu a pokud bude chtít, může se stát majoritním vlastníkem WHU. Potěšilo by to v dané konstelaci fandy Kladivářů?

zdroj: Sport.cz