Na Křetínského sparťanské éře shledávám nejpozitivnější, že si nekoupil úspěch, hlásí Csaplár

V základní skupině Ligy mistrů už Sparta nefigurovala pořádně dlouho a na mistrovský titul už na Letné čekají necelých osm let. 

Na Křetínského sparťanské éře shledávám nejpozitivnější, že si nekoupil úspěch, hlásí Csaplár

Na první pohled by se dalo říci, že je to pro majitele Daniela Křetínského jasný neúspěch. Josef Csaplár, jenž v minulosti seděl na lavičce největšího rivala ze Slavie, si však pozitivum našel...

"Zaregistroval jsem, že by měl Daniel Křetínský v brzké době navýšit podíl ve Spartě na 56 procent. K ekonomickým věcem celé transakce se vyjadřovat nechci, není to můj šálek kávy. Jen ryze sportovně. To, že se na Spartě děly a dějí jisté věci, o nich jsem psal mnohokrát. Mají bohužel přesah i do LFA. Mám ale ještě jednu poznámku. Konečně jsem se tedy nyní oficiálně dozvěděl, kdo je majitelem Sparty. Pokud to takhle bylo po celou dobu od chvíle, kdy Daniel Křetínský přišel na Letnou, na jeho éře shledávám nejpozitivnější, že si nekoupil úspěch," uvedl ve svém sloupku pro server sparta.cz devětapadesátiletý odborník.

A co přesně na spolumajiteli West Hamu United obdivuje? "Vzhledem k jeho finanční palební síle si mohl koupit klidně deset mistrovských titulů. Což pro mě není důvod k ohromným oslavám. Ale vzhledem k tomu, v jakém prostředí se český fotbal vyráběl, za ocenění tohle rozhodně stojí. Už jen pro to, že si to mohl dovolit. Ale nesáhl k tomu. Hodnotím toto vysoce pozitivně. Určitá odlišnost v myšlení a ve vnímání hodnot tady rozhodně je. Prokazatelně. Za mě klobouk dolů. Pevně doufám, že už skončil styl, jakým český fotbal léta fungoval," zakončil na sport.cz mistr české ligy z ročníku 2001/2002, jenž se svého času trenérsky objevil také v řeckém i polském prostředí, odkud si dokonce odnesl dvě trofeje.

Zdroj: sport.cz