Kdo místo Benitéze na lavičku Evertonu? V “castingu” jsou i dvě fotbalové legendy!

Pouhých osm měsíců trvala na Goodison Parku kapitola jménem Rafa Benitéz. Ambiciózní klub z  Liverpoolu, který by rád začal stahovat čelo tabulky, je po devatenácti zápasech až šestnáctý. A Španěl se musel pakovat. Koho by si majitel Farhad Moshiri představoval na jeho místo?  

Kdo místo Benitéze na lavičku Evertonu? V “castingu” jsou i dvě fotbalové legendy!

Ideální varianta jménem Roberto Martinez podle BBC nevyšla. Nebo minimálně zatím vůbec nevychází. Španělský kouč v současnosti působící u národního týmu Belgie nehodlá, přes obří zájem a respekt ze strany Evertonu, v tuto chvíli měnit působiště, respektive “Karamelky” nejsou schopny přesvědčit belgický fotbalový svaz, aby vůbec o uvolnění Martineze jednal. A tak podle všeho přichází na řadu “domácí odchov.” Podle hlavního fotbalového novináře BBC Phila Mc Nultyho jsou v užším výběru anglické fotbalové legendy nedávných dob Wayne Rooney a Frank Lampard. Rooney - jakožto někdejší odchovanec - má být podle anglických sázkových kanceláří dokonce největším favoritem aktuálního výběrového řízení.

Bývalý hroťák anglické fotbalové reprezentace a Manchesteru United aktuálně okouzluje místní fotbalovou veřejnost svým statečným “bojem proti osudu” s Derby County, které přes zákaz přestupů a disciplinární odpočet jedenadvaceti bodů v Championshipu Rooney vrátil do hry o možné udržení. Lampard je v tuto chvíli bez práce přesně rok, když právě před dvanácti měsíci došla s jeho nezkušeností a neschopností ukočírovat kabinu plnou hvězd trpělivost Chelsea. Dostane některý z těchto dvou šanci koučovat Richarlinsona nebo Calverta-Lewise?

Krom trojice Martinez, Rooney a Lampard má Everton podle anglických médií v hledáčku i bývalého kouče Chorvatska a West Hamu Slavena Biliče, jež se v modrém dresu též mihl jako hráč, mluví se rovněž o bývalém trenérovi  Borussie Dortmund Lucienu Favreovi. Moshiri a předseda představenstva Evertonu Bill Kenwright původně chtěli mít trenérskou otázku vyřešenou již před sobotním domácím zápasem s Aston Villou. V tuto chvíli to ale nevypadá pravděpodobně. Snad jen, kdyby nakonec role trvalého kouče byla svěřena Duncanu Fergusonovi, který je aktuálně jmenovaný dočasně a o roli značně stojí.

zdroj: BBC