Dortmund využil kolapsu Bayernu v Augsburgu. Mönchengladbach si zastřílel proti Fürthu a Union ovládl berlínské derby

Bayern v čele, až s odstupem za ním následuje Dortmund a Freiburg. Tak vypadala tabulka německé Bundesligy před zahájením 12. kola. Po úvodním zápase to vypadá, že by se stíhači mohli bavorskému velkoklubu přiblížit. A Dortmund toho samozřejmě využil. Freiburg nestačil doma na Frankfurt.

Derby nemá podle klasické fotbalové hlášky sice favorita, tady ale měl být vítěz podle predikcí sázkových kanceláří jasný. V bavorském derby mezi Augsburgem a Bayernem Mnichov dávali bookmakeři domácímu týmu zhruba pětiprocentní šanci na výhru. Bayern ovšem u 65 kilometrů od Mnichova vzdálených hostitelů narazil, když pustil domácí do dvoubrankového vedení. A ani korekce Lewandowského, ani obří převaha v druhém poločase, kde domácí nevystřelili na bránu soupeře a hosté drželi na svých kopačkách míč osmdesát procent času, je nedokázala posunout k bodovému zisku.

Bielefeld se ve dvanáctém kole přiblížil barážovému šestnáctému místu na dva body, ale přesto na jeho straně po utkání s Wolfsburgem převládá smutek. Domácí tým šel totiž druhé půle coby vedocí celek gólu Okugawy. Po změně stran navíc zvýšil z penalty Klos. Na vítězství to však Bielefeldu nestačilo. V 62. minutě totiž snížil Wout Weghorst a jen pár vteřin po rozehrání srovnal Lucas Nmecha na konečných 2:2. Wolfsburg navíc nakonec pošilhával i po třech bodech, ale brankář Bielefeldu Ortega však zbylé střely hostí zlikvidoval.

První poločas klání mezi Borussií Dortmund a Stuttgartem toho moc zajímavého nenabídl. Oproti tomu, druhá půle přinesla góly tři. Domácí se nejprve po deseti minutách jejího trvání ujali vedení. Radost jim ovšem moc dlouho nevydržela, neboť o sedm minut později bylo vyrovnáno. Nerozhodný stav vydržel až do závěru zápasu. Rozhodnutí padlo v 86. minutě, kdy se domácí díky rychlému protiútoku prosadili podruhé a tentokrát už těsný náskok uhájili až do konce.

Boj mez Hoffenheimem a Lipskem nabídl parádní zápas, který se musel divákům líbit. Hoffenheim byl jasně lepším týmem a favorita utkáíní (Lipsko), porazil 2:0. Vítězství je to zcela zasloužené, protože hostující celek ze Saska nepředvedl vůbec nic.

Leverkusen bez zraněného českého útočníka Partika Schicka měl dlouho zápas pod kontrolou. V závěrečných dvacetiminutovce se však doslova bál o těsný náskok. Bochum sice neodehrála špatný zápas a dokázala, že má formu, ale zejména kvůli trápení se v koncovce to na Leverkusen nestačilo.

Zápas mezi Borussií Mönchengladbach a Fürthem nabídl jednoznačnou podívanou. Mönchengladbach potvrdil roli favorita a hostující Fürth zničil 4:0. Fürth naopak prakticky nic nepředvedl a pokračuje v letošním trápení. Nepříjemností je pro hostující celek i bodový zisk předposlední Arminie Bielefeld (byť jednobodový za remízu).

Zajímavé berlínské derby mezi Unionem a Herthou nakonec ovládl domácí Union. Ten se ujal dvougólového vedení již v prvním poločase. Ve druhém dějství tak fotbalistům Unionu snažilo jen zodpovědně bránit, s čímž si snaživí hosté prostě neporadili. Union byl prostě lepší a zaslouženě slaví tři body.

Kolín nad Rýnem odjel z Mohuče pouze s jedním bodem, byť předvedl velmi solidní výkon.