Rádi bychom navázali spolupráci s bundesligovým Wolfsburgem, přímo se to nabízí, tvrdí boleslavský Plíšek

Jiří Plíšek je aktuálně v Mladé Boleslavi, kam se letos vrátil po 20 letech, velmi důležitý. Jednak šéfuje její mládežnické akademii a jednak je nově sportovním ředitelem.

Rádi bychom navázali spolupráci s bundesligovým Wolfsburgem, přímo se to nabízí, tvrdí boleslavský Plíšek

Jaké má ambice s akademií? "Vychovávat komplexní hráče, kteří se budou schopni prosadit do našeho A-týmu a kteří budou mít potřebné parametry pro transfery do větších klubů a zahraničí. Chceme také podporovat duální kariéry tak, aby byli kluci schopní se prosadit v životě, měli potřebné vzdělání a třeba jednou se k nám do systému vraceli na jiných pozicích, jako třeba trenéři, fyzioterapeuti, analytici či posily do marketinku, když jim nevyjde fotbalová kariéra. A pak je tu samozřejmě schopnost predikovat možný vývoj fotbalu a díky tomu dokázat kluky ve věku deseti či dvanácti let směřovat a připravovat k fotbalu, který se bude hrát za pět či sedm let, až dorostou do dospělých kategorií," přednesl na stránkách sport.cz bývalý funkcionář Slavie.

První tým a mládežnický tým podle něj nemusí razit jednotný styl. "Jde o to, abychom vychovávali hráče profilově a charakterově schopné uspět v největším fotbale, aby byli kluci schopní hrát více herních systémů. Nemá smysl si říkat, že chceme hrát jako Ajax či Barcelona, když víme, že naše role a postavení je zcela jiné. Vnímám jako velkou příležitost všechno spojit do jednoho funkčního systému. Nemělo by to být tak, že áčko žije svým život a mládež je odříznutá. Akademie bude přirozenou podporou pro činnost A-týmu. Ano, každý zápas áčka je z mnoha pohledů důležitý, ale v klubu musí být jasně daná koncepce, vize a naše primární cíle. Jinak budeme zůstávat pořád jenom v kruhu a budeme prožívat stále dokola takový ten český kolorit. Proto k mládeži angažujeme výživového specialistu, experta na kondici, fyzioterapii, rozjíždíme důležité projekty na regionální úrovni, hledáme zahraniční konfrontaci, navazujeme kontakty s odborníky z celého světa, kteří přinášejí nová data a informace pro nastavení správného tréninkového procesu a hledáme progresivní metody pro výchovu hráčů atd.," pokračoval na sport.cz někdejší kouč Teplic.

Díky hlavnímu partnerovi Mladé Boleslavi by se mohla konečně dotáhnout i spolupráce s nějakou zahraniční adresou. "Doufáme, že ano. Snažíme se využít skutečnosti, že Škoda Auto je nadnárodní společnost. Tudíž bychom rádi navázali spolupráci s Wolfsburgem. Myslím, že se to přímo nabízí. Věřím, že je možné dosáhnout na stáže mezi trenéry či nejlepšími hráči v mládeži, organizovat společné turnaje. Vedle toho si ale již dnes navazujeme kontakty se zajímavými zahraničními kluby a máme zde také jednu zajímavou myšlenku a tou je opřít naší vizi spolupráce o klubové barvy modro-bílá," přidal na sport.cz ostřílený odborník.

Byť je nyní Jarolímova Boleslav v tabulce až devátá, do budoucna ji vidí mnohem výš. "Chceme stabilní klub, který bude patřit k tomu lepšímu v Česku. Hrát s odchovanci, předvádět atraktivní fotbal a produkovat hráče, kteří budou atraktivní a schopní reagovat na požadavky doby. Výsledky áčka jsou důležité, aby byl systém stabilní. Ale opakuji, potřebujeme nastavit dlouhodobější koncept s jasnými parametry a opěrnými body. Řekli jsme si, kde chceme být za tři či čtyři roky. Navíc, já o síle áčka nepochybuji. Potřebuje jen čas, aby se po řadě změn sehrálo," uzavřel na sport.cz Plíšek, jenž měl v létě nakročeno na post sportovně-technického ředitele FAČR, ale nakonec si vybral pokračování v klubové sféře.

Běží Sparta do Evropy, nebo po Česku? Duel s Lyonem nebyl Csaplárovou pastí, kopíroval zápas Velvar se Slavií

Zdroj: sport.cz